Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
kn853
K
K72
KD1063
#
K104
E1073
ED6
872
#
976
Dkn9862
kn
E94
#
ED2
54
1098543
kn5

Optimalt kontrakt: 3NT V= -400
 NT
N77373
S77373
Ö65969
V65969
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anna-Carin Persson - Lena Jönsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 4D V-2 K 300 52/0
Marianne Servin - Ulla Öberg Peter Perulf - Sten Sjöström 4 V-2 K 100 47/5
Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg Christer Thulin - Bengt Rickenstedt 4 V-2 K 100 47/5
Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 V-2 K 100 47/5
Britt Lindberg - Åke Lindström Rolf Bergström - Christer Löfgren 5 V-2 K 100 47/5
Lotta Lundberg - Christina Niskanen Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 2 S= 7 90 42/10
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ingrid Wallin - Ann Lange 4 V-1 K 50 38/14
Anders Olsson - Sten Ahlgren Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 V-1 K 50 38/14
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 Ö-1 Kn 50 38/14
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 Ö= 6 -110 34/18
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V= 10 -140 24/28
Anitha Lindgren - Marian Krook Stig Unoson - Agneta Johansson 3 Ö= Kn -140 24/28
Nina Nilsson - Jane Brändemar Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 2 V+1 K -140 24/28
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V= K -140 24/28
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Mona Andersson - Monica Almqvist 2 V+1 K -140 24/28
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3 Ö= 5 -140 24/28
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 Ö= E -140 24/28
Inga Derving - Ulla Nilborn Richard Korse - Olov Hägerfors 3 V= K -140 24/28
Östen Svantesson - Klas Bellander Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3 Ö= Kn -140 24/28
Ove Jönsson - Thore Lindström Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 3 N-3 Kn -150 14/38
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 Ö+1 10 -170 9/43
Lisa Engström - Sonja Christensson Jan Öhman - Monica Wester 3 Ö+1 8 -170 9/43
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 Ö+1 K -170 9/43
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3 Ö+1 K -170 9/43
Christer Ekberg - Max Elander Jan Schneider - Ester Schneider 3 Ö+2 10 -200 3/49
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Mats Andersson - Lars Becklén 3 V+2 K -200 3/49
Karin Andrée - Agneta Dunemark Lars Jarming - Monica Lannerud 4 V= K -420 0/52