Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
E74
K5
D10
kn109762
#
Kkn9863
kn843
96
5
#
105
E1097
E543
D43
#
D2
D62
Kkn872
EK8

Optimalt kontrakt: 4D Ö-2 300
 NT
N109558
S109459
Ö24784
V24784
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg 3NT S+2 9 660 52/0
Christer Ekberg - Max Elander Peter Moricz - Håkan Myrhagen 3NT S+1 6 630 47/5
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT S+1 8 630 47/5
Lars G Svensson - Greger Jonsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT S+1 3 630 47/5
Anna-Carin Persson - Lena Jönsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT S+1 Kn 630 47/5
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ingrid Wallin - Ann Lange 3NT S= 9 600 34/18
Peter Perulf - Sten Sjöström Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT S= 8 600 34/18
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT S= 6 600 34/18
Ove Jönsson - Thore Lindström Christer Thulin - Bengt Rickenstedt 3NT S= 5 600 34/18
Jan Schneider - Ester Schneider Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 3NT S= 3 600 34/18
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT N= 3 600 34/18
Lotta Lundberg - Christina Niskanen Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT S= 3 600 34/18
Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors Richard Korse - Olov Hägerfors 3NT S= 8 600 34/18
Östen Svantesson - Klas Bellander Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing 3NT S= 8 600 34/18
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Marianne Servin - Ulla Öberg 2NT S+2 8 180 23/29
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Lisa Engström - Sonja Christensson 2NT S+2 Kn 180 23/29
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2NT S+1 3 150 18/34
Rutger Persson - Claes Nilsson Mats Andersson - Lars Becklén 2NT S+1 3 150 18/34
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 2NT S+1 6 150 18/34
Anitha Lindgren - Marian Krook Mona Andersson - Monica Almqvist 2 S+2 9 130 13/39
Lars Jarming - Monica Lannerud Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 N= 10 130 13/39
Britt Lindberg - Åke Lindström Jan Öhman - Monica Wester 3 N= 10 110 10/42
Karin Andrée - Agneta Dunemark Birgitta Lindblad - Arne Månsson 3NT S-1 9 -100 7/45
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3 N-1 10 -100 7/45
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Stig Unoson - Agneta Johansson 2 V= 5 -110 4/48
Inga Derving - Ulla Nilborn Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 V= 10 -140 2/50
Rolf Bergström - Christer Löfgren Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 5 N-2 10 -200 0/52