Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Väst giv
alla i zon
#
Kkn84
ED874
D105
3
#
D10
62
Kkn84
kn10972
#
9765
5
9763
ED64
#
E32
Kkn1093
E2
K85

Optimalt kontrakt: 5 N= 650
 NT
N66111010
S66111010
Ö76232
V76232
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Öhman - Monica Wester Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 6 N= E 1430 49/3
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Lars G Svensson - Greger Jonsson 6 N= E 1430 49/3
Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 6 N= 9 1430 49/3
Östen Svantesson - Klas Bellander Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 6 N= E 1430 49/3
Marianne Servin - Ulla Öberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 N+2 5 680 41/11
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Inga Derving - Ulla Nilborn 4 N+2 4 680 41/11
Anna-Carin Persson - Lena Jönsson Lisa Engström - Sonja Christensson 4 N+2 4 680 41/11
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Richard Korse - Olov Hägerfors 4 N+2 6 680 41/11
Christer Ekberg - Max Elander Ingrid Wallin - Ann Lange 4 N+1 4 650 23/29
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N+1 9 650 23/29
Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg Peter Moricz - Håkan Myrhagen 5 N= 6 650 23/29
Anders Olsson - Sten Ahlgren Peter Perulf - Sten Sjöström 5 N= 7 650 23/29
Nina Nilsson - Jane Brändemar Mats Andersson - Lars Becklén 4 N+1 6 650 23/29
Stig Unoson - Agneta Johansson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 N+1 9 650 23/29
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Anitha Lindgren - Marian Krook 5 N= E 650 23/29
Christer Thulin - Bengt Rickenstedt Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N+1 5 650 23/29
Ove Jönsson - Thore Lindström Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg 4 N+1 E 650 23/29
Jan Schneider - Ester Schneider Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 5 N= 5 650 23/29
Lars Jarming - Monica Lannerud Rolf Bergström - Christer Löfgren 5 N= 5 650 23/29
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 N+1 E 650 23/29
Lotta Lundberg - Christina Niskanen Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 N+1 5 650 23/29
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing 4 N+1 5 650 23/29
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2 N+3 6 200 8/44
Mona Andersson - Monica Almqvist Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 5 N-1 E -100 4/48
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 6 N-1 E -100 4/48
Britt Lindberg - Åke Lindström Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 6 N-1 6 -100 4/48
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 6 N-2 E -200 0/52