Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Syd giv
alla i zon
#
D10962
72
EKD
K108
#
73
96
8632
kn9752
#
kn54
EK104
kn10954
D
#
EK8
Dkn853
7
E643

Optimalt kontrakt: 5NT S= 660
 NT
N98101111
S98101111
Ö45322
V45322
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Peter Perulf - Sten Sjöström Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N+3 Kn 690 51/1
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT N+3 Kn 690 51/1
Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg Peter Moricz - Håkan Myrhagen 3NT N+2 Kn 660 41/11
Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT N+2 Kn 660 41/11
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3NT N+2 E 660 41/11
Rolf Bergström - Christer Löfgren Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3NT N+2 Kn 660 41/11
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT N+2 Kn 660 41/11
Karin Andrée - Agneta Dunemark Richard Korse - Olov Hägerfors 3NT N+2 Kn 660 41/11
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Inga Derving - Ulla Nilborn 3NT N+2 4 660 41/11
Östen Svantesson - Klas Bellander Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT N+2 Kn 660 41/11
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Mona Andersson - Monica Almqvist 4 N+1 E 650 28/24
Rutger Persson - Claes Nilsson Ove Jönsson - Thore Lindström 4 N+1 E 650 28/24
Christer Thulin - Bengt Rickenstedt Marianne Servin - Ulla Öberg 4 N+1 D 650 28/24
Lisa Engström - Sonja Christensson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 N+1 E 650 28/24
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Jan Öhman - Monica Wester 4 N+1 E 650 28/24
Anitha Lindgren - Marian Krook Mats Andersson - Lars Becklén 3NT N+1 Kn 630 16/36
Nina Nilsson - Jane Brändemar Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3NT N+1 Kn 630 16/36
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N+1 Kn 630 16/36
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing 3NT N+1 10 630 16/36
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Anna-Carin Persson - Lena Jönsson 3NT N+1 Kn 630 16/36
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors 3NT N+1 4 630 16/36
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT N+1 4 630 16/36
Ingrid Wallin - Ann Lange Jan Schneider - Ester Schneider 4 N= D 620 6/46
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 N= D 620 6/46
Lotta Lundberg - Christina Niskanen Lars Jarming - Monica Lannerud 4 N= D 620 6/46
Anders Olsson - Sten Ahlgren Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 6 N-1 E -100 2/50
Stig Unoson - Agneta Johansson Christer Ekberg - Max Elander 6 N-2 D -200 0/52