Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
E1093
kn
ED65
10964
#
kn6
EK742
K4
K875
#
75
D9653
kn972
32
#
KD842
108
1083
EDkn

Optimalt kontrakt: 5 S= 450
 NT
N995118
S995118
Ö34825
V34825
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christer Ekberg - Max Elander Peter Perulf - Sten Sjöström 4 S+1 Kn 450 41/11
Marianne Servin - Ulla Öberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 S+1 E 450 41/11
Rutger Persson - Claes Nilsson Jan Schneider - Ester Schneider 4 S+1 E 450 41/11
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Mona Andersson - Monica Almqvist 4 S+1 E 450 41/11
Anders Olsson - Sten Ahlgren Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 S+1 E 450 41/11
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ove Jönsson - Thore Lindström 4 S+1 E 450 41/11
Mats Andersson - Lars Becklén Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 S+1 E 450 41/11
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Peter Moricz - Håkan Myrhagen 4 S+1 E 450 41/11
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 4 S+1 E 450 41/11
Anna-Carin Persson - Lena Jönsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 S+1 E 450 41/11
Lotta Lundberg - Christina Niskanen Richard Korse - Olov Hägerfors 5 S= E 450 41/11
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 S+1 E 450 41/11
Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 S= E 420 22/30
Anitha Lindgren - Marian Krook Christer Thulin - Bengt Rickenstedt 4 S= E 420 22/30
Jan Öhman - Monica Wester Birgitta Lindblad - Arne Månsson 4 S= K 420 22/30
Lars Jarming - Monica Lannerud Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 S= E 420 22/30
Lars G Svensson - Greger Jonsson Britt Lindberg - Åke Lindström 4 S= K 420 22/30
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4 N= E 420 22/30
Karin Andrée - Agneta Dunemark Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 4 S= E 420 22/30
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ingrid Wallin - Ann Lange 3 S+2 E 200 10/42
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing Inga Derving - Ulla Nilborn 3 S+2 E 200 10/42
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 S+2 E 200 10/42
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors 3 S+2 E 200 10/42
Östen Svantesson - Klas Bellander Lisa Engström - Sonja Christensson 3 S+2 E 200 10/42
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 S+1 E 170 4/48
Stig Unoson - Agneta Johansson Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 2 N-1 3 -50 1/51
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 S-1 E -50 1/51