Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
93
KD8
D1086
Ekn74
#
E742
6
753
98532
#
kn1086
E103
Kkn942
10
#
KD5
kn97542
E
KD6

Optimalt kontrakt: 4D Ö-2 300
 NT
N851049
S851049
Ö48283
V48283
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing Inga Derving - Ulla Nilborn 4 S+2 7 680 52/0
Lars Jarming - Monica Lannerud Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT N+2 Kn 660 48/4
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3NT S+2 2 660 48/4
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT N+2 9 660 48/4
Marianne Servin - Ulla Öberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 S+1 2 650 30/22
Rutger Persson - Claes Nilsson Jan Schneider - Ester Schneider 4 S+1 7 650 30/22
Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 S+1 E 650 30/22
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Mona Andersson - Monica Almqvist 4 S+1 E 650 30/22
Anitha Lindgren - Marian Krook Christer Thulin - Bengt Rickenstedt 4 S+1 E 650 30/22
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ingrid Wallin - Ann Lange 4 S+1 E 650 30/22
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 S+1 7 650 30/22
Mats Andersson - Lars Becklén Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 S+1 9 650 30/22
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Peter Moricz - Håkan Myrhagen 4 S+1 E 650 30/22
Jan Öhman - Monica Wester Birgitta Lindblad - Arne Månsson 4 S+1 7 650 30/22
Anna-Carin Persson - Lena Jönsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 S+1 6 650 30/22
Lotta Lundberg - Christina Niskanen Richard Korse - Olov Hägerfors 5 S= E 650 30/22
Karin Andrée - Agneta Dunemark Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 5 S= 7 650 30/22
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 S+1 E 650 30/22
Östen Svantesson - Klas Bellander Lisa Engström - Sonja Christensson 4 S+1 3 650 30/22
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT N+1 4 630 14/38
Stig Unoson - Agneta Johansson Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 4 S= 9 620 11/41
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4 S= 5 620 11/41
Anders Olsson - Sten Ahlgren Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT N= Kn 600 7/45
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors 3NT N= 10 600 7/45
Christer Ekberg - Max Elander Peter Perulf - Sten Sjöström 3 S+2 E 200 3/49
Lars G Svensson - Greger Jonsson Britt Lindberg - Åke Lindström 2 S+3 9 200 3/49
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ove Jönsson - Thore Lindström 2 S+2 7 170 0/52