Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Väst giv
alla i zon
#
98653
108
Ekn1076
9
#
D
D9752
K543
E75
#
74
EKkn643
D9
kn63
#
EKkn102

82
KD10842

Optimalt kontrakt: 6D Ö-2 500
 NT
N1093116
S1083116
Ö241017
V24917
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Olsson - Sten Ahlgren Mats Andersson - Lars Becklén 4D N+2 E 1190 52/0
Anitha Lindgren - Marian Krook Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 S+2 D 680 47/5
Mona Andersson - Monica Almqvist Christer Ekberg - Max Elander 5 S+1 7 680 47/5
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Nina Nilsson - Jane Brändemar 5 N+1 E 680 47/5
Jan Öhman - Monica Wester Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 S+2 D 680 47/5
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 N+1 E 650 37/15
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Jan Schneider - Ester Schneider 4 N+1 E 650 37/15
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Lisa Engström - Sonja Christensson 5 N= E 650 37/15
Lotta Lundberg - Christina Niskanen Birgitta Lindblad - Arne Månsson 4 N+1 E 650 37/15
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 4 S+1 5 650 37/15
Östen Svantesson - Klas Bellander Rolf Bergström - Christer Löfgren 5 N= K 650 37/15
Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg Peter Perulf - Sten Sjöström 4 S= D 620 29/23
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Lars Jarming - Monica Lannerud 4 S= D 620 29/23
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors 2NT V-2 8 200 25/27
Britt Lindberg - Åke Lindström Nils Lindblad - Louise Grandinsson 5 V-2 9 200 25/27
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Karin Andrée - Agneta Dunemark 3 S= 9 140 22/30
Rutger Persson - Claes Nilsson Ingrid Wallin - Ann Lange 4 S= D 130 20/32
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Christer Thulin - Bengt Rickenstedt 4 V-1 E 100 15/37
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg 4 V-1 9 100 15/37
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 Ö-1 E 100 15/37
Richard Korse - Olov Hägerfors Anna-Carin Persson - Lena Jönsson 4 V-1 9 100 15/37
Marianne Servin - Ulla Öberg Ove Jönsson - Thore Lindström 4 Ö= E -620 5/47
Stig Unoson - Agneta Johansson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 Ö= E -620 5/47
Lars G Svensson - Greger Jonsson Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing 4 Ö= E -620 5/47
Inga Derving - Ulla Nilborn Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 V= 9 -620 5/47
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 V= 10 -620 5/47
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 V= 9 -620 5/47