Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
KD10
K93
Kkn7
kn974
#
Ekn3
Ekn75
D83
E52
#
862
1064
E954
D108
#
9754
D82
1062
K63

Optimalt kontrakt: 2NT V= -120
 NT
N65565
S65676
Ö77767
V78878
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Anna-Carin Persson - Lena Jönsson 1NT V-3 4 300 52/0
Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 1NT V-2 7 200 50/2
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Christer Thulin - Bengt Rickenstedt 1NT V-1 K 100 44/8
Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg Peter Perulf - Sten Sjöström 1NT V-1 K 100 44/8
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT V-1 K 100 44/8
Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors Karin Andrée - Agneta Dunemark 2NT Ö-1 4 100 44/8
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Jan Öhman - Monica Wester 1NT V-1 K 100 44/8
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing Lars Jarming - Monica Lannerud 1NT N= 4 90 38/14
Britt Lindberg - Åke Lindström Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 1NT N-1 6 -50 36/16
Christer Ekberg - Max Elander Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1NT V= K -90 28/24
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Mats Andersson - Lars Becklén 1NT V= 4 -90 28/24
Ingrid Wallin - Ann Lange Marianne Servin - Ulla Öberg 1NT V= K -90 28/24
Ove Jönsson - Thore Lindström Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT V= 4 -90 28/24
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Nils Lindblad - Louise Grandinsson 1NT V= 4 -90 28/24
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Lotta Lundberg - Christina Niskanen 1NT V= 7 -90 28/24
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1NT Ö= 7 -90 28/24
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 S-2 8 -100 16/36
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 2 S-2 E -100 16/36
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Birgitta Lindblad - Arne Månsson 2 S-2 8 -100 16/36
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Richard Korse - Olov Hägerfors 2NT N-2 6 -100 16/36
Inga Derving - Ulla Nilborn Lars G Svensson - Greger Jonsson 2 S-2 5 -100 16/36
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Jan Schneider - Ester Schneider 1NT V+1 10 -120 8/44
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Östen Svantesson - Klas Bellander 1NT V+1 K -120 8/44
Rolf Bergström - Christer Löfgren Lisa Engström - Sonja Christensson 1NT V+1 4 -120 8/44
Rutger Persson - Claes Nilsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S-3 E -150 2/50
Anitha Lindgren - Marian Krook Peter Moricz - Håkan Myrhagen 1NT V+2 4 -150 2/50
Mona Andersson - Monica Almqvist Stig Unoson - Agneta Johansson 1NT V+2 3 -150 2/50