Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
Kkn73
EK106
62
kn83
#
65
842
kn10973
EKD
#
E42
Dkn97
KD54
64
#
D1098
53
E8
109752

Optimalt kontrakt: 2NTD V-1 100
 NT
N84585
S84585
Ö58857
V58857
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Anna-Carin Persson - Lena Jönsson 2 N+1 2 140 51/1
Britt Lindberg - Åke Lindström Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 S+1 E 140 51/1
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Christer Thulin - Bengt Rickenstedt 2 S= E 110 43/9
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Jan Schneider - Ester Schneider 2 N= 4 110 43/9
Mona Andersson - Monica Almqvist Stig Unoson - Agneta Johansson 2 S= E 110 43/9
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 1 S+1 E 110 43/9
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Lotta Lundberg - Christina Niskanen 2 S= E 110 43/9
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 S= E 110 43/9
Inga Derving - Ulla Nilborn Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 Ö-2 5 100 36/16
Christer Ekberg - Max Elander Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 V-1 E 50 34/18
Rutger Persson - Claes Nilsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NT S-1 E -100 28/24
Rolf Bergström - Christer Löfgren Lisa Engström - Sonja Christensson 3 N-1 K -100 28/24
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Birgitta Lindblad - Arne Månsson 2 S-1 K -100 28/24
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Richard Korse - Olov Hägerfors 3 S-1 E -100 28/24
Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 S-1 E -100 28/24
Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3 V= 3 -110 16/36
Anitha Lindgren - Marian Krook Peter Moricz - Håkan Myrhagen 3 V= K -110 16/36
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 V= E -110 16/36
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Östen Svantesson - Klas Bellander 3 Ö= 3 -110 16/36
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing Lars Jarming - Monica Lannerud 3 Ö= 3 -110 16/36
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 V= E -110 16/36
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Jan Öhman - Monica Wester 2 V+1 3 -110 16/36
Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg Peter Perulf - Sten Sjöström 3 Ö+1 5 -130 7/45
Ove Jönsson - Thore Lindström Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 V+1 K -130 7/45
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Mats Andersson - Lars Becklén 3D N-1 E -200 3/49
Ingrid Wallin - Ann Lange Marianne Servin - Ulla Öberg 1NT S-2 E -200 3/49
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Nils Lindblad - Louise Grandinsson 2NT S-3 Kn -300 0/52