Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Nord giv
alla i zon
#
EKD97
KD95
643
2
#
kn643
10
97
EKD853
#
102
Ekn63
EKDkn85
6
#
85
8742
102
kn10974

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -630
 NT
N42653
S42653
Ö9106810
V9106810
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Richard Korse - Olov Hägerfors 5 V-3 E 300 52/0
Rutger Persson - Claes Nilsson Stig Unoson - Agneta Johansson 5D Ö-1 5 200 50/2
Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg Mona Andersson - Monica Almqvist 3 Ö-1 8 100 46/6
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 5 Ö-1 8 100 46/6
Inga Derving - Ulla Nilborn Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 5 Ö-1 8 100 46/6
Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 Ö= 8 -110 42/10
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ove Jönsson - Thore Lindström 4 Ö= 8 -130 39/13
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Lotta Lundberg - Christina Niskanen 3 Ö+1 E -130 39/13
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Peter Perulf - Sten Sjöström 3 Ö+2 8 -150 35/17
Britt Lindberg - Åke Lindström Lars Jarming - Monica Lannerud 3 Ö+2 8 -150 35/17
Ingrid Wallin - Ann Lange Anitha Lindgren - Marian Krook 4 Ö+2 8 -170 32/20
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 N-2 6 -200 30/22
Christer Ekberg - Max Elander Mats Andersson - Lars Becklén 3 N-3 E -300 27/25
Jan Öhman - Monica Wester Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 N-3 K -300 27/25
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 N-4 E -400 24/28
Marianne Servin - Ulla Öberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT Ö+1 8 -630 15/37
Anders Olsson - Sten Ahlgren Jan Schneider - Ester Schneider 3NT V+1 E -630 15/37
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Östen Svantesson - Klas Bellander 3NT V+1 E -630 15/37
Lisa Engström - Sonja Christensson Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT V+1 E -630 15/37
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT V+1 E -630 15/37
Lars G Svensson - Greger Jonsson Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3NT V+1 E -630 15/37
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing 3NT V+1 E -630 15/37
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Anna-Carin Persson - Lena Jönsson 3NT Ö+1 8 -630 15/37
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Nina Nilsson - Jane Brändemar 4D N-4 E -1100 6/46
Christer Thulin - Bengt Rickenstedt Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3D N-5 6 -1400 3/49
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3D N-5 6 -1400 3/49
Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors Nils Lindblad - Louise Grandinsson 5D N-6 6 -1700 0/52