Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
EK108765
K7
E3
83
#
43
1065
D854
Kkn105
#
Dkn92
2
Kkn1092
762
#

EDkn9843
76
ED94

Optimalt kontrakt: 6 S= 980
 NT
N7512911
S75121011
Ö57031
V57031
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Mona Andersson - Monica Almqvist 6 S+1 Kn 1010 52/0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ove Jönsson - Thore Lindström 6 S= 4 980 43/9
Nina Nilsson - Jane Brändemar Stig Unoson - Agneta Johansson 6 S= 5 980 43/9
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Anders Olsson - Sten Ahlgren 6 S= 5 980 43/9
Lars Jarming - Monica Lannerud Lisa Engström - Sonja Christensson 6 S= 4 980 43/9
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 6 N= 5 980 43/9
Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors Inga Derving - Ulla Nilborn 6 S= 5 980 43/9
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Richard Korse - Olov Hägerfors 6 S= 5 980 43/9
Britt Lindberg - Åke Lindström Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 6 S= Kn 980 43/9
Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 S+3 10 510 33/19
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Anna-Carin Persson - Lena Jönsson 4 S+3 5 510 33/19
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT S+3 5 490 30/22
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ingrid Wallin - Ann Lange 4 S+1 4 450 24/28
Rutger Persson - Claes Nilsson Peter Perulf - Sten Sjöström 4 S+1 D 450 24/28
Lars G Svensson - Greger Jonsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 N+1 2 450 24/28
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing 4 S+1 8 450 24/28
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 4 S+1 5 450 24/28
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Jan Öhman - Monica Wester 4 S= D 420 18/34
Christer Thulin - Bengt Rickenstedt Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 3 S+3 5 230 16/36
Sven Grahn - Wiveca Lindström Karin Andrée - Agneta Dunemark 3 N= 3 140 14/38
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 6 S-1 4 -50 10/42
Jan Schneider - Ester Schneider Margaretha Olsson - Göran Ekelund 6 S-1 Kn -50 10/42
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Mats Andersson - Lars Becklén 4 N-1 5 -50 10/42
Rolf Bergström - Christer Löfgren Lotta Lundberg - Christina Niskanen 6 S-2 5 -100 4/48
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 6 N-2 2 -100 4/48
Östen Svantesson - Klas Bellander Rolf Sjödahl - Alf Pihl 6 N-2 2 -100 4/48
Christer Ekberg - Max Elander Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 6NT N-5 Kn -250 0/52