Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
kn543
D4
D86
Kkn97
?
EK6
E53
EK975
53
?
D8
Kkn6
kn102
ED864
?
10972
109872
43
102

Optimalt kontrakt: 6NT Ö= -990
 NT
N21241
S21241
Ö111211912
V111211912
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christer Ekberg - Max Elander Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 6NT Ö-1 10 50 52/0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Christer Thulin - Bengt Rickenstedt 2 V+3 4 -150 49/3
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3 V+2 5 -150 49/3
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Stig Unoson - Agneta Johansson 2 V+4 D -170 46/6
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Rolf Bergström - Christer Löfgren 2NT V+3 3 -210 44/8
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Jan Öhman - Monica Wester 5NT V= 3 -460 39/13
Lars G Svensson - Greger Jonsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT Ö+2 10 -460 39/13
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Inga Derving - Ulla Nilborn 3NT V+2 7 -460 39/13
Britt Lindberg - Åke Lindström Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT V+2 7 -460 39/13
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3NT Ö+3 2 -490 21/31
Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg Jan Schneider - Ester Schneider 3NT V+3 7 -490 21/31
Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg Ingrid Wallin - Ann Lange 3NT Ö+3 10 -490 21/31
Anitha Lindgren - Marian Krook Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT Ö+3 10 -490 21/31
Peter Perulf - Sten Sjöström Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT Ö+3 10 -490 21/31
Mona Andersson - Monica Almqvist Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT Ö+3 10 -490 21/31
Mats Andersson - Lars Becklén Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT Ö+3 10 -490 21/31
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Ove Jönsson - Thore Lindström 3NT Ö+3 10 -490 21/31
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT Ö+3 10 -490 21/31
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4NT Ö+2 9 -490 21/31
Anna-Carin Persson - Lena Jönsson Lotta Lundberg - Christina Niskanen 3NT Ö+3 10 -490 21/31
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Richard Korse - Olov Hägerfors 3NT Ö+3 10 -490 21/31
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT Ö+3 9 -490 21/31
Östen Svantesson - Klas Bellander Lars Jarming - Monica Lannerud 3NT Ö+3 10 -490 21/31
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Rutger Persson - Claes Nilsson 6NT Ö= 10 -990 3/49
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 6NT Ö= 10 -990 3/49
Lisa Engström - Sonja Christensson Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors 6NT Ö= 7 -990 3/49
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 6NT V= 3 -990 3/49