Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » måndag 23/3 scratch 2015-03-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag 23/3 scratch 2015-03-23

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.03.23

Väst giv
ingen i zon
Dkn6
kn6
Dkn84
D542
82
10975
K52
K863
K954
KD8
976
kn109
E1073
E432
E103
E7

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N8108108
S8108108
Ö53535
V43535
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Lennart Lindahl Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 1NT N+3 Kn 180 34/0
Göran Ekelund - Hasse Jiborn Ulla Wästberg - Hans Wästberg 1NT N+2 5 150 29/5
Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen Karin Sjögren - Åke Kjellkvist 2NT N+1 Kn 150 29/5
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 1NT N+2 5 150 29/5
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Cornelia Tiller - Helena Cewers 2NT S+1 3 150 29/5
Elsie Hägg - Gunilla Wallin Bodil Wikström - Niusia Lichtman 1NT S+1 8 120 20/14
Nina Nilsson - Jane Brändemar Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson 1NT N+1 4 120 20/14
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Hanna Lewandowski - Hélene Hommerberg Messing 2NT N= 4 120 20/14
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Iréne Carlsson - Lena Jeppsson 1NT N+1 4 120 20/14
Willy Landgren - Bibi Jönsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 1NT N+1 4 120 20/14
Birgit Hartman - Elsa Olsson Pyttsi Flodqvist - Bo Johansson 1NT N= 4 90 12/22
Mats Holm - Svante Berglund Claudia Sjöberg - Lars Becklén 1NT S= 10 90 12/22
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Jan Clementsson - Mats Andersson 2 S= 10 90 12/22
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Anita Olofsson - Monica Wester 2 S-1 10 -50 6/28
Erwin Wilhelm - Alicia Carlsson Sonja Lindblom - Britta-Lena Rundcrantz 3NT S-1 3 -50 6/28
Jan Söderman - Eva Söderman Ann-Katrin Zinn - Börje Lindström 2NT S-1 3 -50 6/28
Sven Grahn - Wiveca Lindström Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT S-2 10 -100 2/32
Fredrik Bonde - Malou Heine H.O. Thulin - Arne Hansson 3NT S-3 10 -150 0/34