Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » måndag 23/3 scratch 2015-03-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag 23/3 scratch 2015-03-23

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.03.23

Väst giv
ingen i zon
D8742
K
106
E9652
3
ED87
E832
K873
E106
1063
KD97
Dkn4
Kkn95
kn9542
kn54
10

Optimalt kontrakt: 5 V= -400
 NT
N42473
S42473
Ö911958
V911958
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Claudia Sjöberg - Lars Becklén Willy Landgren - Bibi Jönsson 4D V-3 2 500 34/0
Cornelia Tiller - Helena Cewers Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NTD Ö-2 5 300 32/2
H.O. Thulin - Arne Hansson Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 3NT Ö-3 4 150 30/4
Hanna Lewandowski - Hélene Hommerberg Messing Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson 2NT Ö-1 5 50 26/8
Sven Grahn - Wiveca Lindström Birgit Hartman - Elsa Olsson 3 V-1 E 50 26/8
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Pyttsi Flodqvist - Bo Johansson 3NT Ö-1 4 50 26/8
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Sonja Lindblom - Britta-Lena Rundcrantz 3D N-1 K -100 22/12
Karin Sjögren - Åke Kjellkvist Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3 Ö= 10 -110 20/14
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 2 Ö+3 10 -150 17/17
Mats Holm - Svante Berglund Jan Söderman - Eva Söderman 3 S-3 E -150 17/17
Göran Ekelund - Hasse Jiborn Elsie Hägg - Gunilla Wallin 1NT Ö+3 2 -180 14/20
Anita Olofsson - Monica Wester Nina Nilsson - Jane Brändemar 4D N-2 K -300 11/23
Jan Clementsson - Mats Andersson Hans Antolin - Jan-Åke Roos 4D N-2 10 -300 11/23
Fredrik Bonde - Malou Heine Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT Ö= 5 -400 7/27
Ann-Katrin Zinn - Börje Lindström Erwin Wilhelm - Alicia Carlsson 3NT Ö= 5 -400 7/27
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3NT Ö+1 5 -430 3/31
Hans Ryning - Gösta Wiik Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3NT Ö+1 9 -430 3/31
Iréne Carlsson - Lena Jeppsson Rutger Persson - Lennart Lindahl 3NT Ö+2 9 -460 0/34