Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » måndag 23/3 scratch 2015-03-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag 23/3 scratch 2015-03-23

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.03.23

Öst giv
N-S i zon
10843
kn5
Dkn1087
43
K9
8643
E52
kn1098
Ekn5
ED2
K643
EKD
D762
K1097
9
7652

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -430
 NT
N34353
S34353
Ö10910810
V10910810
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Söderman - Eva Söderman Erwin Wilhelm - Alicia Carlsson 6NT Ö-3 2 150 33/1
Mats Holm - Svante Berglund Pyttsi Flodqvist - Bo Johansson 6NT V-3 D 150 33/1
Cornelia Tiller - Helena Cewers Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 6NTD Ö-1 2 100 30/4
Hanna Lewandowski - Hélene Hommerberg Messing Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 3NT Ö+1 2 -430 15/19
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT Ö+1 7 -430 15/19
Karin Sjögren - Åke Kjellkvist Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3NT Ö+1 7 -430 15/19
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3NT Ö+1 7 -430 15/19
Iréne Carlsson - Lena Jeppsson H.O. Thulin - Arne Hansson 3NT Ö+1 2 -430 15/19
Rutger Persson - Lennart Lindahl Elsie Hägg - Gunilla Wallin 3NT Ö+1 2 -430 15/19
Fredrik Bonde - Malou Heine Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3NT Ö+1 7 -430 15/19
Göran Ekelund - Hasse Jiborn Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson 3NT Ö+1 9 -430 15/19
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3NT Ö+1 10 -430 15/19
Willy Landgren - Bibi Jönsson Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT Ö+1 7 -430 15/19
Jan Clementsson - Mats Andersson Claudia Sjöberg - Lars Becklén 3NT Ö+1 9 -430 15/19
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Birgit Hartman - Elsa Olsson 3NT Ö+1 9 -430 15/19
Sven Grahn - Wiveca Lindström Sonja Lindblom - Britta-Lena Rundcrantz 3NT Ö+1 7 -430 15/19
Ann-Katrin Zinn - Börje Lindström Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT Ö+1 7 -430 15/19
Anita Olofsson - Monica Wester Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3NT Ö+2 7 -460 0/34