Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.08

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
D
K65432
Kkn863
6
#
E42
1087
4
Ekn10754
#
K10965
ED
E95
KD9
#
kn873
kn9
D1072
832

Optimalt kontrakt: 7D S-5 -1400
 NT
N08611
S08611
Ö13571212
V13571212
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson 3 V+3 D -170 48/0
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Carin Millar - Bodil Mörnstad 3 Ö+3 7 -230 45/3
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Mona Andersson - Monica Almqvist 3 Ö+3 Kn -230 45/3
Rutger Persson - Claes Nilsson Christina Kronlund - Thomas Ålander 5 V= D -400 42/6
Inga Derving - Ulla Nilborn Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 4 Ö= D -420 39/9
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 5 Ö+1 9 -420 39/9
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT V+1 8 -430 34/14
Åke Lindström - Britt Lindberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT V+1 4 -430 34/14
Lars Jarming - Monica Lannerud Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT Ö+1 2 -430 34/14
Rolf Bergström - Christer Löfgren Sonja Christensson - Tommy Lööf 4 Ö+1 9 -450 30/18
Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT V+2 3 -460 27/21
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Östen Svantesson - Britt-Marie Arvebratt 3NT Ö+2 2 -460 27/21
Agneta Johansson - Lars Svensson Christer Ekberg - Christina Niskanen 4 Ö+2 Kn -480 17/31
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 4 Ö+2 Kn -480 17/31
Jane Brändemar - Nina Nilsson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 4 Ö+2 3 -480 17/31
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 Ö+2 Kn -480 17/31
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Marianne Servin - Ulla Öberg 4 Ö+2 9 -480 17/31
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 Ö+2 Kn -480 17/31
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 Ö+2 Kn -480 17/31
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Erwin Wilhelm - Jan Öhman 4 Ö+2 Kn -480 17/31
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Lars G Svensson - Greger Jonsson 3NT Ö+3 Kn -490 7/41
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö+3 Kn -490 7/41
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 Ö+3 Kn -510 4/44
Gunilla Ljung - Gun Bellander Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 3NT Ö+4 Kn -520 2/46
Ulla Borgström - Monica Wester Henrik Swensson - Rogert Dalgart 6NT Ö= 9 -990 0/48