Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.08

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
K2
KD53
D65
E543
#
Ekn943
10964
K102
9
#
1076
kn872
87
Dkn87
#
D85
E
Ekn943
K1062

Optimalt kontrakt: 4NT S= 630
 NT
N9118710
S10118810
Ö32453
V32453
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Gunilla Ljung - Gun Bellander 3NT N+3 7 690 48/0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3NT N+2 8 660 42/6
Agneta Johansson - Lars Svensson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 3NT N+2 6 660 42/6
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3NT N+2 7 660 42/6
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Carin Millar - Bodil Mörnstad 3NT N+2 7 660 42/6
Lars Jarming - Monica Lannerud Ove Jönsson - Thore Lindström 3NT N+2 8 660 42/6
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3NT N+1 7 630 33/15
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Mona Andersson - Monica Almqvist 3NT N+1 D 630 33/15
Åke Lindström - Britt Lindberg Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT N+1 7 630 33/15
Erwin Wilhelm - Jan Öhman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT S+1 4 630 33/15
Marianne Servin - Ulla Öberg Jan Ahlkvist - Ulla Linse 3NT S= 10 600 25/23
Ulla Borgström - Monica Wester Christer Ekberg - Christina Niskanen 3NT N= 8 600 25/23
Rolf Bergström - Christer Löfgren Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson 5 S= E 600 25/23
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Lars G Svensson - Greger Jonsson 5 S= E 600 25/23
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 4 S+1 10 150 19/29
Sonja Christensson - Tommy Lööf Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3 S+2 6 150 19/29
Jane Brändemar - Nina Nilsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 2 S+2 9 130 13/35
Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 S+1 9 130 13/35
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Inga Derving - Ulla Nilborn 3 S+1 10 130 13/35
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3 S+1 3 130 13/35
Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2NT N= 10 120 8/40
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 S-1 9 -100 4/44
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Östen Svantesson - Britt-Marie Arvebratt 3NT S-1 9 -100 4/44
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Christina Kronlund - Thomas Ålander 5 S-1 9 -100 4/44
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT S-2 3 -200 0/48