Kommande tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.08

? ?
Öst giv
alla i zon
#
Dkn103
EK96
kn
Ekn65
#
K654
742
6432
32
#
E2
D105
E1075
KD107
#
987
kn83
KD98
984

Optimalt kontrakt: 2NT N= 120
 NT
N76778
S76777
Ö67665
V67665
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1NT Ö-4 K 400 48/0
Marianne Servin - Ulla Öberg Christer Ekberg - Christina Niskanen 1NT Ö-3 K 300 46/2
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Mona Andersson - Monica Almqvist 1NT Ö-2 8 200 41/7
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Ulla Borgström - Monica Wester 1NT Ö-2 8 200 41/7
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson 1NT Ö-2 8 200 41/7
Sonja Christensson - Tommy Lööf Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1NT Ö-2 9 200 41/7
Carin Millar - Bodil Mörnstad Inga Derving - Ulla Nilborn 2NT N+1 5 150 35/13
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars G Svensson - Greger Jonsson 2NT N+1 7 150 35/13
Göran Nyqvist - Peter Perulf Jan Ahlkvist - Ulla Linse 2NT N= K 120 30/18
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Rutger Persson - Claes Nilsson 2NT N= 10 120 30/18
Lars Jarming - Monica Lannerud Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2NT N= K 120 30/18
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 2 N= E 110 26/22
Jane Brändemar - Nina Nilsson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 1NT Ö-1 3 100 21/27
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Agneta Johansson - Lars Svensson 1NT Ö-1 9 100 21/27
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1NT Ö-1 K 100 21/27
Gunilla Ljung - Gun Bellander Rolf Bergström - Christer Löfgren 1NT Ö-1 K 100 21/27
Christina Kronlund - Thomas Ålander Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 2 Ö= 4 -90 16/32
Björn Nilsén - Irene Nilsén Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 2 N-1 E -100 10/38
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 2NT N-1 K -100 10/38
Åke Lindström - Britt Lindberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2NT N-1 K -100 10/38
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 S-1 6 -100 10/38
Ove Jönsson - Thore Lindström Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 2 N-1 K -100 10/38
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 N-2 E -200 4/44
Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 N-3 K -300 1/47
Östen Svantesson - Britt-Marie Arvebratt Erwin Wilhelm - Jan Öhman 3NT S-3 6 -300 1/47