Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2015-03-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2015-03-11

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.03.11

Öst giv
Ö-V i zon
ED7
kn973
653
D107
kn1095
8
kn1074
Kkn98
843
E
KD98
E5432
K62
KD106542
E2
6

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N551067
S551067
Ö88373
V88373
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Claes Nilsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 S+1 K 450 39/1
Jan Schneider - Ester Schneider Birgitta Lindblad - Arne Månsson 4 S+1 K 450 39/1
Helena Cewers - Helen Lundin Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S= Kn 420 24/16
Britt Lindberg - Åke Lindström Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 N= E 420 24/16
Lisa Engström - Sonja Christensson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S= 8 420 24/16
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Anitha Lindgren - Marian Krook 4 S= Kn 420 24/16
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 S= 8 420 24/16
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Mona Andersson - Yvonne Tolf 4 S= K 420 24/16
Christer Ekberg - Christina Niskanen Ann-Cecil Olsson - Wiviann Hassel 4 S= 9 420 24/16
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 S= 9 420 24/16
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Christian Söderlund - Örjan Söderlund 4 S= Kn 420 24/16
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Göran Ekelund - Sverker Hellsten 4 S= 8 420 24/16
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lena Rodowski - Bengt Olsson 4 S= 9 420 24/16
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 4 S= Kn 420 24/16
Tommy Lööf - Kerstin Degermark Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4 S= Kn 420 24/16
Marianne Servin - Ulla Öberg Lars G Svensson - Greger Jonsson 3 S+2 K 200 9/31
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Ove Jönsson - Thore Lindström 3 S+2 K 200 9/31
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Gunilla Ljung - Gun Bellander 2 S+2 Kn 170 3/37
Anders Olsson - Sten Ahlgren Marianne Forsberg - Tor Holmberg 3 S+1 8 170 3/37
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Agneta Johansson - Lars Svensson 2 S+2 K 170 3/37
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 S+1 9 170 3/37