Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2015-03-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2015-03-11

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.03.11

Väst giv
N-S i zon
K86
Dkn853
E1042
E
1032
K74
D9
K8432
EDkn94
E10
Kkn75
105
75
962
863
Dkn976

Optimalt kontrakt: 5 V= -450
 NT
N42522
S42522
Ö9971110
V9971110
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Helena Cewers - Helen Lundin 2 N= 4 110 40/0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Tommy Lööf - Kerstin Degermark 4 Ö-2 9 100 38/2
Ove Jönsson - Thore Lindström Lena Rodowski - Bengt Olsson 4 Ö-1 9 50 36/4
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Anitha Lindgren - Marian Krook 1 Ö+2 2 -140 28/12
Anders Olsson - Sten Ahlgren Lisa Engström - Sonja Christensson 2 Ö+1 2 -140 28/12
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3 Ö= 9 -140 28/12
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Göran Ekelund - Sverker Hellsten 3 Ö= 9 -140 28/12
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Birgitta Lindblad - Arne Månsson 3 Ö= 2 -140 28/12
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Christian Söderlund - Örjan Söderlund 3 Ö= 2 -140 28/12
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 Ö= 6 -140 28/12
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Britt Lindberg - Åke Lindström 2 Ö+2 2 -170 15/25
Marianne Servin - Ulla Öberg Gunilla Ljung - Gun Bellander 1 Ö+3 5 -170 15/25
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Mona Andersson - Yvonne Tolf 1 Ö+3 2 -170 15/25
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 Ö+2 9 -170 15/25
Ann-Cecil Olsson - Wiviann Hassel Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 Ö+2 2 -170 15/25
Agneta Johansson - Lars Svensson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 Ö+1 9 -170 15/25
Rolf Bergström - Christer Löfgren Lars G Svensson - Greger Jonsson 2NT V+2 3 -180 8/32
Karin Andrée - Agneta Dunemark Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2 Ö+3 6 -200 6/34
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Jan Schneider - Ester Schneider 3 Ö+3 2 -230 4/36
Rutger Persson - Claes Nilsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 Ö= 2 -420 1/39
Christer Ekberg - Christina Niskanen Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö= 2 -420 1/39