Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Väst giv
alla i zon
#
EKD10
1074
1042
D73
#
kn54
5
EDkn95
kn1082
#
8632
Kkn832
87
K5
#
97
ED96
K63
E964

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N87999
S979109
Ö46433
V36433
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Pernvi - Lennart Lindahl Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén 3NT S+1 9 630 36/0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Monica Borg - Anna-Greta Fristedt 2 V-2 E 200 34/2
Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 1NT S+3 9 180 32/4
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 S+1 E 170 30/6
Gunilla Wallin - Elsie Hägg Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 1NT N+2 D 150 26/10
Marianne Servin - Ulla Öberg Bo Cnattingius - Ingela Roos 1NT S+2 Kn 150 26/10
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Greger Jonsson - Anna Axtenius 2NT S+1 Kn 150 26/10
Hanna Söderberg - Marianne Falck Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 2NT S= Kn 120 22/14
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 2 S= E 110 20/16
Kent Bengtsson - Birgitta Forsström Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 3 S-1 2 -100 15/21
Sonja Christensson - Elsa Olsson Grete Derand - Susanne Ramel 2 S-1 Kn -100 15/21
Börje Dahlberg - Anders Edstrand Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT N-1 8 -100 15/21
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 2 N-1 8 -100 15/21
Britt Lindberg - Mona Andersson Jan Clementsson - Mats Andersson 3 S-2 Kn -200 7/29
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam 2 S-2 5 -200 7/29
Berit Linse - Karen Nielsen Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg 2 N-2 8 -200 7/29
Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson Susanne Levin - Karl-Erik Rosell 1NT S-2 Kn -200 7/29
Hans Ryning - Gösta Wiik Ulla Wästberg - Hans Wästberg 2NT S-3 Kn -300 1/35
Ulla Lindblad - Karin Eresund Göran Ekelund - Hasse Jiborn 2NT S-3 8 -300 1/35