Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
76
KD
Ekn5
Dkn9532
#
1032
9642
63
EK107
#
EDkn4
Ekn
KD98
864
#
K985
108753
10742

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N56655
S55655
Ö76788
V75788
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3 V-4 2 200 36/0
Göran Ekelund - Hasse Jiborn Sonja Christensson - Elsa Olsson 3NT V-2 3 100 34/2
Britt Lindberg - Mona Andersson Monica Borg - Anna-Greta Fristedt 2 Ö-1 10 50 32/4
Berit Linse - Karen Nielsen Göran Nyqvist - Sten Sjöström 2 Ö= 7 -110 29/7
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Grete Derand - Susanne Ramel 2 Ö= 10 -110 29/7
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 1NT Ö+1 5 -120 23/13
Lena Jeppsson - Iréne Carlsson Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 1NT Ö+1 10 -120 23/13
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Börje Dahlberg - Anders Edstrand 1NT Ö+1 8 -120 23/13
Greger Jonsson - Anna Axtenius Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 1NT Ö+1 3 -120 23/13
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Bo Cnattingius - Ingela Roos 1NT Ö+2 5 -150 15/21
Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen Jan Clementsson - Mats Andersson 1NT Ö+2 9 -150 15/21
Marianne Servin - Ulla Öberg Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén 2NT V+1 D -150 15/21
Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg 1NT Ö+2 5 -150 15/21
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Susanne Levin - Karl-Erik Rosell 1NT Ö+3 8 -180 10/26
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Kent Bengtsson - Birgitta Forsström 2 N-2 E -200 6/30
Willy Landgren - Bibi Jönsson Ulla Lindblad - Karin Eresund 2 N-2 E -200 6/30
Hanna Söderberg - Marianne Falck Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam 2 N-2 E -200 6/30
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Hans Ryning - Gösta Wiik 2 N-3 K -300 1/35
Ulf Pernvi - Lennart Lindahl Gunilla Wallin - Elsie Hägg 2 S-3 6 -300 1/35