Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
kn10
KDkn10852
6
Kkn10
#
K832

KDkn83
E432
#
E94
7
109754
9765
#
D765
E9643
E2
D8

Optimalt kontrakt: 5D V-1 100
 NT
N431058
S431058
Ö910373
V910373
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Monica Borg - Anna-Greta Fristedt Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 4 S= K 620 28/8
Hans Ryning - Gösta Wiik Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 S= E 620 28/8
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Bo Cnattingius - Ingela Roos 4 S= K 620 28/8
Marianne Servin - Ulla Öberg Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 4 S= E 620 28/8
Ulla Lindblad - Karin Eresund Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson 4 S= E 620 28/8
Berit Linse - Karen Nielsen Sonja Christensson - Elsa Olsson 4 S= K 620 28/8
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 4 S= D 620 28/8
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 4 S= K 620 28/8
Greger Jonsson - Anna Axtenius Hanna Söderberg - Marianne Falck 4 S= Kn 620 28/8
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Ulf Pernvi - Lennart Lindahl 6D V-3 D 500 18/18
Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén Britt Lindberg - Mona Andersson 3 S+1 2 170 16/20
Jan Clementsson - Mats Andersson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 5 S-1 E -100 9/27
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Börje Dahlberg - Anders Edstrand 5 S-1 K -100 9/27
Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 5 S-1 K -100 9/27
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Grete Derand - Susanne Ramel 5 N-1 E -100 9/27
Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam Willy Landgren - Bibi Jönsson 5 N-1 K -100 9/27
Göran Ekelund - Hasse Jiborn Susanne Levin - Karl-Erik Rosell 5 S-1 K -100 9/27
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Ulla Wästberg - Hans Wästberg 5D N-1 10 -200 2/34
Kent Bengtsson - Birgitta Forsström Gunilla Wallin - Elsie Hägg 6D S-2 E -500 0/36