Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Nord giv
alla i zon
#
107
87642
84
Dkn52
#
KD86
Kkn103
K9
1087
#
Ekn532

Dkn7652
96
#
94
ED95
E103
EK43

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -620
 NT
N73736
S73736
Ö6106107
V6106107
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Willy Landgren - Bibi Jönsson Berit Linse - Karen Nielsen 1 S+1 K 110 36/0
Gunilla Wallin - Elsie Hägg Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 2 S-1 6 -100 29/7
Jan Clementsson - Mats Andersson Bo Cnattingius - Ingela Roos 3 S-1 6 -100 29/7
Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg Ulla Lindblad - Karin Eresund 2 N-1 K -100 29/7
Göran Ekelund - Hasse Jiborn Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg 2 S-1 8 -100 29/7
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Grete Derand - Susanne Ramel 2 S-1 E -100 29/7
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 2 N-1 D -100 29/7
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Britt Lindberg - Mona Andersson 2 Ö+2 E -130 19/17
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Susanne Levin - Karl-Erik Rosell 3 Ö+1 E -130 19/17
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Greger Jonsson - Anna Axtenius 2 Ö+2 E -130 19/17
Börje Dahlberg - Anders Edstrand Hanna Söderberg - Marianne Falck 3 Ö+1 E -130 19/17
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Monica Borg - Anna-Greta Fristedt 3 Ö+1 K -170 14/22
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén 3 S-2 K -200 11/25
Kent Bengtsson - Birgitta Forsström Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 3 S-2 K -200 11/25
Marianne Servin - Ulla Öberg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 N-3 D -300 8/28
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Hans Ryning - Gösta Wiik 5 S-4 K -400 6/30
Sonja Christensson - Elsa Olsson Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson 3 N-5 9 -500 4/32
Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 Ö= E -620 2/34
Ulf Pernvi - Lennart Lindahl Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 4D V= D -790 0/36