Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Öst giv
alla i zon
#
6
kn108743
E752
E5
#
842
D5
KDkn104
Dkn10
#
EDkn10753
K2
98
32
#
K9
E96
63
K98764

Optimalt kontrakt: 4D Ö-2 500
 NT
N961056
S961056
Ö47284
V47284
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Börje Dahlberg - Anders Edstrand Grete Derand - Susanne Ramel 4 N= 3 620 36/0
Ulf Pernvi - Lennart Lindahl Monica Borg - Anna-Greta Fristedt 4D Ö-2 3 500 34/2
Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 4 Ö-2 8 200 22/14
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Bo Cnattingius - Ingela Roos 4 Ö-2 E 200 22/14
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 Ö-2 4 200 22/14
Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 Ö-2 E 200 22/14
Susanne Levin - Karl-Erik Rosell Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 Ö-2 8 200 22/14
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson 4 Ö-2 E 200 22/14
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Göran Nyqvist - Sten Sjöström 4 Ö-2 E 200 22/14
Berit Linse - Karen Nielsen Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 4 Ö-2 6 200 22/14
Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 4 Ö-2 E 200 22/14
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Sonja Christensson - Elsa Olsson 4 Ö-2 6 200 22/14
Greger Jonsson - Anna Axtenius Ulla Lindblad - Karin Eresund 4 Ö-2 7 200 22/14
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3 S= K 110 10/26
Britt Lindberg - Mona Andersson Kent Bengtsson - Birgitta Forsström 4 Ö-1 6 100 6/30
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 4 Ö-1 E 100 6/30
Göran Ekelund - Hasse Jiborn Hanna Söderberg - Marianne Falck 4 Ö-1 6 100 6/30
Jan Clementsson - Mats Andersson Gunilla Wallin - Elsie Hägg Pass   2/34
Hans Ryning - Gösta Wiik Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 2 Ö+2 6 -170 0/36