Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
KD654

kn754
9542
?
kn10982
KDkn8765
E
?
7
942
K1082
EDkn63
?
E3
E103
D963
K1087

Optimalt kontrakt: 4 V= -420
 NT
N88275
S88375
Ö55966
V551066
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Willy Landgren - Bibi Jönsson Ulla Lindblad - Karin Eresund 4 V-2 9 100 36/0
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Hans Ryning - Gösta Wiik 5 V-1 K 50 33/3
Göran Ekelund - Hasse Jiborn Sonja Christensson - Elsa Olsson 4 V-1 K 50 33/3
Britt Lindberg - Mona Andersson Monica Borg - Anna-Greta Fristedt 3 V+1 Kn -170 29/7
Marianne Servin - Ulla Öberg Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén 2 V+2 4 -170 29/7
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Bo Cnattingius - Ingela Roos 3 V+2 Kn -200 25/11
Ulf Pernvi - Lennart Lindahl Gunilla Wallin - Elsie Hägg 4 N-4 E -200 25/11
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Kent Bengtsson - Birgitta Forsström 4 V= Kn -420 14/22
Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen Jan Clementsson - Mats Andersson 4 Ö= E -420 14/22
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 V= 2 -420 14/22
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 V= 7 -420 14/22
Lena Jeppsson - Iréne Carlsson Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 4 V= 9 -420 14/22
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Börje Dahlberg - Anders Edstrand 4 V= K -420 14/22
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Susanne Levin - Karl-Erik Rosell 4 V= D -420 14/22
Berit Linse - Karen Nielsen Göran Nyqvist - Sten Sjöström 4 V= 5 -420 14/22
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Grete Derand - Susanne Ramel 4 V= 5 -420 14/22
Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg 4 V+1 4 -450 3/33
Greger Jonsson - Anna Axtenius Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 4 V+1 4 -450 3/33
Hanna Söderberg - Marianne Falck Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam 3NTD S-5 K -1100 0/36