Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 12/1 Scratch 2015-01-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 12/1 Scratch 2015-01-12

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.12

Öst giv
Ö-V i zon
EDkn62
Kkn4
K5
E32
10843
1032
kn1097
K9
K7
E985
86432
104
95
D76
ED
Dkn8765

Optimalt kontrakt: 5NT S= 460
 NT
N11791111
S11791111
Ö25322
V25322
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Willy Landgren - Bibi Jönsson Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 6NT N= 4 990 38.0/0.0
Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg Bengt Brynell - Åke Hansson 3NT N+3 3 490 35.0/3.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren 3NT N+3 7 490 35.0/3.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Eva Karlsson - Ulla Fischer 3NT N+2 2 460 30.0/8.0
Mats Holm - Svante Berglund Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT S+2 Kn 460 30.0/8.0
Stig Unoson - Ildiko Lang Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 3NT N+2 5 460 30.0/8.0
Ester Schneider - Eva Olsberg Bo Cnattingius - Ingela Roos 3NT N+1 5 430 22.0/16.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Sven Grahn - Per Svensson 3NT N+1 5 430 22.0/16.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Yngve Jarl - Birgitta Forsström 3NT N+1 3 430 22.0/16.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Claudia Sjöberg - Sten Ahlgren 3NT N+1 5 430 22.0/16.0
Agneta Johansson - Lena Jeppsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT N+1 5 430 22.0/16.0
Mona Andersson - Britt Lindberg Rutger Persson - Lennart Lindahl 4 N= E 420 15.0/23.0
Jan Clementsson - Mats Andersson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 5 S+1 Kn 420 15.0/23.0
Göran Ekelund - Hasse Jiborn Jan Öhman - Erwin Wilhelm 3NT N= 5 400 12.0/26.0
Hanna Söderberg - Marianne Falck Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam 3 S+2 Kn 150 10.0/28.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn Hans Ryning - Gösta Wiik 2NT N-1 5 -50 4.0/34.0
Susanne Ramel - Grete Derand Fredrik Bonde - Sten Sjöström 4 N-1 2 -50 4.0/34.0
Ulf Pernvi - Susanne Levin Mari Segerberg - Kerstin Boberg 6 S-1 Kn -50 4.0/34.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 4 N-1 10 -50 4.0/34.0
Gunilla Wallin - Elsie Hägg Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 6 S-1 3 -50 4.0/34.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson     - -/16.0