Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
EK4
62
D8632
E43
#
D8
E43
97
K109865
#
963
D1095
EKkn4
Dkn
#
kn10752
Kkn87
105
72

Optimalt kontrakt: 3D S-1 -100
 NT
N47686
S47686
Ö96756
V96656
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 2NT Ö-2 7 200 46/4
Gunilla Wallin - Per Stahl Lars G Svensson - Greger Jonsson 2NT Ö-2 10 200 46/4
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 2 Ö-2 7 200 46/4
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT Ö-2 5 200 46/4
Jan Schneider - Ester Schneider Lena Kampf - Ann Lilliengren 3 V-2 2 200 46/4
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Bo Hedberg - Åke Kjellkvist 3 S= E 140 38/12
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 S+1 E 140 38/12
Ulla Borgström - Monica Wester Lisa Engström - Sonja Christensson 3 S= 9 140 38/12
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Barbro Söderberg - Birgit Andersson 2 S= E 110 34/16
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Gunilla Ljung - Gun Bellander 2 Ö-1 Kn 100 30/20
Peter Moricz - Christer Ekberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 2NT Ö-1 Kn 100 30/20
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Susanne Levin - Thore Lindström 3NT V-1 5 100 30/20
Max Elander - Lars V Andersson Mona Andersson - Yvonne Tolf 2 S-1 9 -50 25/25
Magnus Friberg - Karen Nielsen Ulla Wästberg - Hans Wästberg 2 N-1 D -50 25/25
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Örjan Söderlund - Christian Söderlund 1NT Ö= 5 -90 22/28
Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3D N-1 Kn -100 18/32
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lars Becklén - Mats Andersson 3 S-2 9 -100 18/32
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Göran Grönvall - Dennis Alsensjö 3D S-1 E -100 18/32
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2 Ö= Kn -110 12/38
Jane Brändemar - Nina Nilsson Marianne Servin - Ulla Öberg 2 Ö= 7 -110 12/38
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 3 V= E -110 12/38
Björn Nilsén - Irene Nilsén Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 1NT V+1 3 -120 7/43
Håkan Linse - Ulla Linse Mats Holm - Peter Gati 1NT V+1 3 -120 7/43
Eva Landin - Marianne Andersson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 V+1 6 -130 4/46
Anitha Lindgren - Marian Krook Nils Lindblad - Louise Grandinsson 1NT V+2 3 -150 2/48
Bo Johansson - Elsa Johansson Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT V+3 E -180 0/50