Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
Ekn42
9
E109732
32
#
K963
EKD1053
KD
7
#
1085
87
86
EKkn654
#
D7
kn642
kn54
D1098

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -400
 NT
N38344
S38444
Ö84889
V95989
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Bo Hedberg - Åke Kjellkvist 4 V-3 E 150 50/0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 4 V-2 E 100 44/6
Jane Brändemar - Nina Nilsson Marianne Servin - Ulla Öberg 4 V-2 E 100 44/6
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 V-2 E 100 44/6
Peter Moricz - Christer Ekberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 V-2 3 100 44/6
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Göran Grönvall - Dennis Alsensjö 4 Ö-2 4 100 44/6
Bo Johansson - Elsa Johansson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 V-1 3 50 32/18
Björn Nilsén - Irene Nilsén Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3 V-1 3 50 32/18
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lars Becklén - Mats Andersson 4 V-1 E 50 32/18
Håkan Linse - Ulla Linse Mats Holm - Peter Gati 4 V-1 3 50 32/18
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Örjan Söderlund - Christian Söderlund 4 V-1 2 50 32/18
Ulla Borgström - Monica Wester Lisa Engström - Sonja Christensson 4 V-1 E 50 32/18
Jan Schneider - Ester Schneider Lena Kampf - Ann Lilliengren 4 Ö-1 E 50 32/18
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 2 V= 3 -110 21/29
Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2 V= 3 -110 21/29
Magnus Friberg - Karen Nielsen Ulla Wästberg - Hans Wästberg 2 V= E -110 21/29
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 2 V= E -110 21/29
Anitha Lindgren - Marian Krook Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3 V= E -140 10/40
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Britt Lindberg - Åke Lindström 3 V= 3 -140 10/40
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 V= E -140 10/40
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Gunilla Ljung - Gun Bellander 2 V+1 E -140 10/40
Eva Landin - Marianne Andersson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 V= 9 -140 10/40
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Barbro Söderberg - Birgit Andersson 2 V+1 E -140 10/40
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Susanne Levin - Thore Lindström 2 V+1 9 -140 10/40
Max Elander - Lars V Andersson Mona Andersson - Yvonne Tolf 4 V= 3 -420 1/49
Gunilla Wallin - Per Stahl Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 V= E -420 1/49