Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Väst giv
alla i zon
#
EK10983
ED8
102
E5
#
74
K9653
74
Kkn83
#
kn2
kn1072
Dkn96
D96
#
D65
4
EK853
10742

Optimalt kontrakt: 7 N= 2210
 NT
N91081311
S91081311
Ö33502
V33502
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Rolf Bergström - Christer Löfgren 6 N= 6 1430 50/0
Lars Becklén - Mats Andersson Gunilla Wallin - Per Stahl 4 N+3 D 710 47/3
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 N+3 6 710 47/3
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 N+2 D 680 27/23
Bo Hedberg - Åke Kjellkvist Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 N+2 Kn 680 27/23
Marianne Servin - Ulla Öberg Mona Andersson - Yvonne Tolf 4 N+2 Kn 680 27/23
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 4 N+2 D 680 27/23
Bo Johansson - Elsa Johansson Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 N+2 D 680 27/23
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Anitha Lindgren - Marian Krook 4 N+2 6 680 27/23
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 N+2 Kn 680 27/23
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Ulla Wästberg - Hans Wästberg 4 N+2 Kn 680 27/23
Lena Kampf - Ann Lilliengren Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 N+2 7 680 27/23
Susanne Levin - Thore Lindström Gunilla Ljung - Gun Bellander 4 N+2 6 680 27/23
Peter Moricz - Christer Ekberg Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 N+2 D 680 27/23
Magnus Friberg - Karen Nielsen Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 4 N+2 D 680 27/23
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Örjan Söderlund - Christian Söderlund 4 N+2 D 680 27/23
Mats Holm - Peter Gati Göran Grönvall - Dennis Alsensjö 4 N+2 D 680 27/23
Jan Schneider - Ester Schneider Ulla Borgström - Monica Wester 4 N+2 Kn 680 27/23
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 N+2 D 680 27/23
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 N+2 6 680 27/23
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Eva Landin - Marianne Andersson 4 N+2 D 680 27/23
Britt Lindberg - Åke Lindström Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 N+1 2 650 6/44
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 N+1 D 650 6/44
Lisa Engström - Sonja Christensson Håkan Linse - Ulla Linse 4 N+1 6 650 6/44
Max Elander - Lars V Andersson Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 2 N+4 Kn 230 2/48
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg 6 N-1 D -100 0/50