Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
10985
832
654
EK4
#
6
KD764
7
D106532
#
EDkn
kn1095
E98
kn97
#
K7432
E
KDkn1032
8

Optimalt kontrakt: 4D S-1 -100
 NT
N39397
S39397
Ö1031035
V1031035
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Ulla Wästberg - Hans Wästberg 4D S= K 590 50/0
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Örjan Söderlund - Christian Söderlund 4D V-2 4 500 48/2
Bo Johansson - Elsa Johansson Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 S= K 420 43/7
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 S= 7 420 43/7
Peter Moricz - Christer Ekberg Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 N= Kn 420 43/7
Jan Schneider - Ester Schneider Ulla Borgström - Monica Wester 4 N= Kn 420 43/7
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg 5D V-1 E 200 38/12
Marianne Servin - Ulla Öberg Mona Andersson - Yvonne Tolf 3 N+1 Kn 170 34/16
Lena Kampf - Ann Lilliengren Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 N+1 Kn 170 34/16
Mats Holm - Peter Gati Göran Grönvall - Dennis Alsensjö 3 N+1 Kn 170 34/16
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Eva Landin - Marianne Andersson 3 S= 7 140 30/20
Susanne Levin - Thore Lindström Gunilla Ljung - Gun Bellander 3 S= 6 110 27/23
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 N= Kn 110 27/23
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3 S-1 7 -50 22/28
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 S-1 K -50 22/28
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 N-1 E -50 22/28
Max Elander - Lars V Andersson Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 3D N-1 Kn -100 14/36
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Anders Olsson - Sten Ahlgren 5D S-1 K -100 14/36
Britt Lindberg - Åke Lindström Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 S-2 7 -100 14/36
Lars Becklén - Mats Andersson Gunilla Wallin - Per Stahl 5D S-1 6 -100 14/36
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4D N-1 E -100 14/36
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Anitha Lindgren - Marian Krook 5 N-3 E -150 8/42
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Rolf Bergström - Christer Löfgren 5D S-2 E -300 5/45
Lisa Engström - Sonja Christensson Håkan Linse - Ulla Linse 5D S-2 K -300 5/45
Bo Hedberg - Åke Kjellkvist Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 Ö= K -620 1/49
Magnus Friberg - Karen Nielsen Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 4 Ö= K -620 1/49