Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#

953
E1054
EKD1082
#
D754
Kkn8
KD3
975
#
K10963
E1064
kn97
4
#
Ekn82
D72
862
kn63

Optimalt kontrakt: 3NTD S-1 -100
 NT
N87548
S87548
Ö45895
V46895
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3D V-1 E 200 50/0
Gunilla Wallin - Per Stahl Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 N= E 110 42/8
Anders Olsson - Sten Ahlgren Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 2 N+1 9 110 42/8
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 N+1 3 110 42/8
Peter Moricz - Christer Ekberg Lisa Engström - Sonja Christensson 3 N= 6 110 42/8
Ulla Borgström - Monica Wester Barbro Söderberg - Birgit Andersson 2 N+1 4 110 42/8
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Hans Antolin - Jan-Åke Roos 2 N+1 9 110 42/8
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 N= 4 110 42/8
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3 Ö-1 3 100 33/17
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Mona Andersson - Yvonne Tolf 3 Ö-1 3 100 33/17
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Marianne Servin - Ulla Öberg 2 N= 7 90 28/22
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 2 N= 9 90 28/22
Lena Kampf - Ann Lilliengren Eva Landin - Marianne Andersson 2 N= 9 90 28/22
Bo Hedberg - Åke Kjellkvist Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 N-1 E -50 18/32
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3 N-1 3 -50 18/32
Bo Johansson - Elsa Johansson Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3NT N-1 6 -50 18/32
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 4 N-1 3 -50 18/32
Magnus Friberg - Karen Nielsen Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 5 N-1 K -50 18/32
Mats Holm - Peter Gati Susanne Levin - Thore Lindström 3NT S-1 4 -50 18/32
Göran Grönvall - Dennis Alsensjö Gunilla Ljung - Gun Bellander 4 N-1 9 -50 18/32
Jan Schneider - Ester Schneider Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 5 S-2 4 -100 10/40
Britt Lindberg - Åke Lindström Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 Ö= 2 -110 8/42
Max Elander - Lars V Andersson Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 Ö= 3 -140 4/46
Anitha Lindgren - Marian Krook Lars Becklén - Mats Andersson 3 V= K -140 4/46
Örjan Söderlund - Christian Söderlund Håkan Linse - Ulla Linse 3 V= E -140 4/46
Lars G Svensson - Greger Jonsson Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg 4D N-2 9 -300 0/50