Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
Dkn973
E9753
K2
10
#
E42
1064
Dkn107
Kkn6
#
K86
kn8
863
D8543
#
105
KD2
E954
E972

Optimalt kontrakt: 5 N= 650
 NT
N6711108
S7711109
Ö65224
V65224
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Johansson - Elsa Johansson Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 N+1 Kn 650 45/5
Anders Olsson - Sten Ahlgren Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 4 N+1 8 650 45/5
Lena Kampf - Ann Lilliengren Eva Landin - Marianne Andersson 4 N+1 6 650 45/5
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 N+1 4 650 45/5
Peter Moricz - Christer Ekberg Lisa Engström - Sonja Christensson 4 N+1 5 650 45/5
Örjan Söderlund - Christian Söderlund Håkan Linse - Ulla Linse 4 N+1 5 650 45/5
Gunilla Wallin - Per Stahl Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT S+1 D 630 37/13
Anitha Lindgren - Marian Krook Lars Becklén - Mats Andersson 3NT S+1 10 630 37/13
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 3NT N= 10 600 31/19
Ulla Borgström - Monica Wester Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3NT S= 7 600 31/19
Mats Holm - Peter Gati Susanne Levin - Thore Lindström 3NT S= D 600 31/19
Jan Schneider - Ester Schneider Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 3NT S= D 600 31/19
Magnus Friberg - Karen Nielsen Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 N+3 5 200 25/25
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Hans Antolin - Jan-Åke Roos 3 N+2 8 200 25/25
Britt Lindberg - Åke Lindström Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 N+2 5 170 21/29
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 3 S+1 6 170 21/29
Bo Hedberg - Åke Kjellkvist Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2NT S+1 D 150 16/34
Lars G Svensson - Greger Jonsson Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg 1NT S+2 D 150 16/34
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Mona Andersson - Yvonne Tolf 2NT S+1 D 150 16/34
Max Elander - Lars V Andersson Björn Nilsén - Irene Nilsén 1 N+2 3 140 10/40
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 1 N+2 3 140 10/40
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 N+1 8 140 10/40
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Nils Lindblad - Louise Grandinsson 2NT S= D 120 6/44
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Marianne Servin - Ulla Öberg 4NT S-1 D -100 2/48
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 N-1 3 -100 2/48
Göran Grönvall - Dennis Alsensjö Gunilla Ljung - Gun Bellander 2NT S-1 D -100 2/48