Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
kn10854
KD94
KD8
3
#
3
Ekn5
9762
108764
#
KD96
32
kn10
EK952
#
E72
10876
E543
Dkn

Optimalt kontrakt: 3 V= -110
 NT
N47886
S47886
Ö96556
V96556
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Britt Lindberg - Åke Lindström 3 N= K 140 49/1
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Magnus Friberg - Karen Nielsen 3 N= E 140 49/1
Gunilla Wallin - Per Stahl Anders Olsson - Sten Ahlgren 5D Ö-1 D 100 46/4
Rolf Bergström - Christer Löfgren Lena Kampf - Ann Lilliengren 5 Ö-1 E 50 44/6
Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 N-1 E -100 35/15
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Lars G Svensson - Greger Jonsson 3 N-1 Kn -100 35/15
Anitha Lindgren - Marian Krook Mona Andersson - Yvonne Tolf 3 N-1 E -100 35/15
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 N-1 E -100 35/15
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3 N-1 E -100 35/15
Susanne Levin - Thore Lindström Jan Schneider - Ester Schneider 2 S-1 6 -100 35/15
Peter Moricz - Christer Ekberg Örjan Söderlund - Christian Söderlund 3 N-1 E -100 35/15
Ulla Borgström - Monica Wester Gunilla Ljung - Gun Bellander 3 N-1 E -100 35/15
Marianne Servin - Ulla Öberg Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3 Ö= E -110 23/27
Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg Bo Hedberg - Åke Kjellkvist 3 Ö= E -110 23/27
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3 Ö= 6 -110 23/27
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 3 Ö= E -110 23/27
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Björn Nilsén - Irene Nilsén 2 Ö+2 E -130 15/35
Håkan Linse - Ulla Linse Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 Ö+1 E -130 15/35
Sven Grahn - Wiveca Lindström Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 3 Ö+1 E -130 15/35
Göran Grönvall - Dennis Alsensjö Eva Landin - Marianne Andersson 2 Ö+2 E -130 15/35
Max Elander - Lars V Andersson Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3 S-2 3 -200 9/41
Lisa Engström - Sonja Christensson Mats Holm - Peter Gati 4 N-2 E -200 9/41
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Lars Becklén - Mats Andersson 3 N-3 E -300 5/45
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 N-3 E -300 5/45
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Bo Johansson - Elsa Johansson 4D N-2 E -500 2/48
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4D N-3 E -800 0/50