Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
K4
E982
D1063
EK3
#
986532
kn
7
kn9642
#
E
D10743
Kkn985
87
#
Dkn107
K65
E42
D105

Optimalt kontrakt: 4NT S= 430
 NT
N889810
S888810
Ö55443
V55443
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Becklén - Mats Andersson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3NT N+3 5 490 50/0
Max Elander - Lars V Andersson Lars G Svensson - Greger Jonsson 3NT N+2 5 460 43/7
Anders Olsson - Sten Ahlgren Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT N+2 4 460 43/7
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Örjan Söderlund - Christian Söderlund 3NT N+2 9 460 43/7
Lena Kampf - Ann Lilliengren Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT S+2 6 460 43/7
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N+2 8 460 43/7
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Göran Grönvall - Dennis Alsensjö 3NT N+2 8 460 43/7
Bo Hedberg - Åke Kjellkvist Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3NT N+1 5 430 28/22
Gunilla Wallin - Per Stahl Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT S+1 9 430 28/22
Bo Johansson - Elsa Johansson Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT N+1 8 430 28/22
Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT N+1 8 430 28/22
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT N+1 8 430 28/22
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lisa Engström - Sonja Christensson 3NT N+1 8 430 28/22
Susanne Levin - Thore Lindström Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT N+1 4 430 28/22
Eva Landin - Marianne Andersson Peter Moricz - Christer Ekberg 3NT N+1 5 430 28/22
Gunilla Ljung - Gun Bellander Håkan Linse - Ulla Linse 3NT N+1 8 430 28/22
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Hans Antolin - Jan-Åke Roos 3NT S= 6 400 16/34
Magnus Friberg - Karen Nielsen Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N= 8 400 16/34
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 3NT N= 8 400 16/34
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 1NT N+3 9 180 12/38
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Nils Lindblad - Louise Grandinsson 2 Ö-3 E 150 8/42
Mona Andersson - Yvonne Tolf Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg 2NT N+1 9 150 8/42
Jan Schneider - Ester Schneider Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 2 V-3 K 150 8/42
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Mats Holm - Peter Gati 2 S= Kn 110 4/46
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 N-1 E -50 2/48
Marianne Servin - Ulla Öberg Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 2 N-2 E -100 0/50