Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.17

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
Kkn1075
K10
84
Dkn32
?
D93
E5
E96
EK1075
?
864
9864
KD107
64
?
E2
Dkn732
kn532
98

Optimalt kontrakt: 1 N= 80
 NT
N65776
S65776
Ö77666
V77666
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Bo Johansson - Elsa Johansson 1 N+1 K 110 48/2
Lars G Svensson - Greger Jonsson Bo Hedberg - Åke Kjellkvist 2 N= 6 110 48/2
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 N= K 110 48/2
Mona Andersson - Yvonne Tolf Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 V-2 5 100 44/6
Marianne Servin - Ulla Öberg Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg 1NT V-1 7 50 37/13
Björn Nilsén - Irene Nilsén Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 3 V-1 8 50 37/13
Håkan Linse - Ulla Linse Jan Schneider - Ester Schneider 1NT V-1 7 50 37/13
Peter Moricz - Christer Ekberg Mats Holm - Peter Gati 1NT V-1 5 50 37/13
Ulla Borgström - Monica Wester Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 1NT V-1 7 50 37/13
Eva Landin - Marianne Andersson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1NT V-1 7 50 37/13
Susanne Levin - Thore Lindström Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 S-1 K -50 30/20
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Jane Brändemar - Nina Nilsson 1NT V= 5 -90 22/28
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Gunilla Wallin - Per Stahl 1NT V= 2 -90 22/28
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Barbro Söderberg - Birgit Andersson 1NT V= Kn -90 22/28
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 1NT V= 7 -90 22/28
Örjan Söderlund - Christian Söderlund Lena Kampf - Ann Lilliengren 1NT V= 5 -90 22/28
Gunilla Ljung - Gun Bellander Hans Antolin - Jan-Åke Roos 1NT V= 2 -90 22/28
Göran Grönvall - Dennis Alsensjö Ulla Wästberg - Hans Wästberg 1NT V= 5 -90 22/28
Anitha Lindgren - Marian Krook Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 2 N-2 K -100 14/36
Max Elander - Lars V Andersson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 1NT V+1 5 -120 9/41
Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 1NT V+1 10 -120 9/41
Britt Lindberg - Åke Lindström Lars Becklén - Mats Andersson 1NT V+1 2 -120 9/41
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1NT V+1 5 -120 9/41
Lisa Engström - Sonja Christensson Magnus Friberg - Karen Nielsen 1NT V+2 7 -150 4/46
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT V+3 5 -180 2/48
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3D N-2 6 -300 0/50