Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.01

? ?
Syd giv
alla i zon
#
Dkn9
2
EKD9
EDkn75
#
E108753
Ekn54
kn6
6
#
K4
K108
107432
K104
#
62
D9763
85
9832

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N86545
S86545
Ö47896
V47896
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christina Leander - Gunilla Wallin Mats Holm - Klas Bellander 3D N= K 670 34.0/0.0
Agneta Johansson - Erwin Wilhelm Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT N= K 600 32.0/2.0
Jan Öhman - Elsie Hägg Rutger Persson - Lennart Lindahl 4 V-2 E 200 29.0/5.0
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3 V-2 E 200 29.0/5.0
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Ester Schneider - Eva Olsberg 3 N= 10 110 26.0/8.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Bo Johansson - Elsa Johansson 3 N-1 K -100 17.0/17.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT N-1 3 -100 17.0/17.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Bertil Berglund - Bo Cnattingius 2 N-1 K -100 17.0/17.0
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Charlotte Rudenstam - Stig Unoson 3NT N-1 4 -100 17.0/17.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Susanne Ramel - Grete Derand 4 N-1 K -100 17.0/17.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Birgit Hartman - Elsa Olsson 3NT N-1 2 -100 17.0/17.0
Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren Mats Andersson - Claudia Sjöberg 3 N-1 K -100 17.0/17.0
Bengt Rylander - Bodil Mörnstad Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 4 N-1 4 -100 17.0/17.0
Ulf Pernvi - Gun Bellander Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3 V= E -140 7.0/27.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3 V= 2 -140 7.0/27.0
Eva Karlsson - Ulla Fischer Pyttsi Flodqvist - Jan Clementsson 3 V+1 E -170 4.0/30.0
Karin Sjögren - Åke Kjellkvist Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 4 N-2 K -200 2.0/32.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 N-3 4 -300 0.0/34.0