Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.12.01

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
kn108
D64
kn64
KD52
#
3
10953
E108532
kn9
#
E96
Ekn87
D9
E1064
#
KD7542
K2
K7
873

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N53375
S53375
Ö8101057
V8101057
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Pernvi - Gun Bellander Jan Öhman - Elsie Hägg 3NT Ö-5 K 250 34.0/0.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Karin Sjögren - Åke Kjellkvist 3 S= E 140 29.0/5.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2 S+1 E 140 29.0/5.0
Bengt Rylander - Bodil Mörnstad Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 3 S= E 140 29.0/5.0
Eva Karlsson - Ulla Fischer Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 3 S= E 140 29.0/5.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Bertil Berglund - Bo Cnattingius 2 S= 10 110 21.0/13.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 1 S+1 E 110 21.0/13.0
Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar Ester Schneider - Eva Olsberg 2 S= Kn 110 21.0/13.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Mats Andersson - Claudia Sjöberg 2 S= 10 110 21.0/13.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Bo Johansson - Elsa Johansson 3NT Ö-2 7 100 15.0/19.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Yngve Jarl - Birgitta Forsström 1NT Ö-2 4 100 15.0/19.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 4 Ö-1 K 50 10.0/24.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 1NT Ö-1 4 50 10.0/24.0
Agneta Johansson - Erwin Wilhelm Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 Ö-1 K 50 10.0/24.0
Pyttsi Flodqvist - Jan Clementsson Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren 3 S-1 Kn -50 5.0/29.0
Charlotte Rudenstam - Stig Unoson Susanne Ramel - Grete Derand 2 S-1 Kn -50 5.0/29.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Christina Leander - Gunilla Wallin 4D S-1 5 -100 2.0/32.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Mats Holm - Klas Bellander 3 V+1 Kn -130 0.0/34.0