Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Syd giv
Ö-V i zon
D74
8
EDkn93
Ekn53
EK93
K2
7542
K98
kn52
ED943
K10
D102
1086
kn10765
86
764

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N56544
S56544
Ö77898
V77898
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sonja Christensson - Ulla Öberg Göran Wennervall - Åke Jönsson 4 Ö-3 8 300 48/4
Ragnar Carstam - Helene Carstam Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck 4 Ö-3 8 300 48/4
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Håkan Litsegård - Ulfur Arnason 4 V-3 3 300 48/4
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT V-3 8 300 48/4
Bo Hedberg - Nancy Thern Göran Olsson - Karin Eresund 3NT V-3 3 300 48/4
Christer Ekberg - Lars V Andersson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT Ö-2 6 200 37/15
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lena Goldberg - Teddy Wald 3NT Ö-2 Kn 200 37/15
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Junot Delcomyn - Leif Karlsson 3NT Ö-2 4 200 37/15
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö-2 8 200 37/15
Ove Jönsson - Thore Lindström Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3NT V-2 D 200 37/15
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT Ö-2 8 200 37/15
Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard Anitha Lindgren - Marian Krook 2 Ö-1 8 100 25/27
Jan Clementsson - Lars Becklén Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 Ö-1 8 100 25/27
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 2NT V-1 9 100 25/27
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Agneta Johansson - Lars Svensson 2 Ö-1 8 100 25/27
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Jan Schneider - Ester Schneider 4 V-1 8 100 25/27
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT V-1 E 100 25/27
Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal Barbro Söderberg - Birgit Andersson 2 Ö= 8 -110 16/36
Rutger Persson - Claes Nilsson Per Boberg - Kerstin Boberg 2 Ö= 6 -110 16/36
Lars G Svensson - Greger Jonsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 V= 8 -110 16/36
Britt Lindberg - Mona Andersson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 1NT Ö+1 8 -120 11/41
Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 2NT Ö= 5 -120 11/41
MajLis Tengblad - Margaretha Olsson Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 V= 8 -140 5/47
Grete Derand - Susanne Ramel Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe 2 Ö+1 8 -140 5/47
Anders Olsson - Sten Ahlgren Karin Sjögren - Louise Nordlindh 2 Ö+1 8 -140 5/47
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 2 V+1 8 -140 5/47
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Hans Antolin - Jan-Åke Roos 3NT Ö= 6 -600 0/52