Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Nord giv
N-S i zon
Dkn96
42
D6
EDkn76
7543
KD108
542
K9
K1082
E975
Kkn87
3
E
kn63
E1093
108542

Optimalt kontrakt: 4 N= 130
 NT
N107668
S107668
Ö35775
V35775
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Göran Olsson - Karin Eresund 4 Ö-4 E 200 52/0
Lena Goldberg - Teddy Wald Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3 N+3 E 170 50/2
Rutger Persson - Claes Nilsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 N+2 7 150 48/4
Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe 3 N+1 3 130 42/10
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3 S+1 7 130 42/10
Ove Jönsson - Thore Lindström Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 N+1 Kn 130 42/10
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 N+2 E 130 42/10
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Per Boberg - Kerstin Boberg 3 S+1 8 130 42/10
Nina Nilsson - Jane Brändemar Anitha Lindgren - Marian Krook 3 N= E 110 34/18
Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3 N= 2 110 34/18
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars G Svensson - Greger Jonsson 2 N+1 2 110 34/18
Christer Ekberg - Lars V Andersson Jan Clementsson - Lars Becklén 3 Ö-2 E 100 30/22
Jan Schneider - Ester Schneider Bo Hedberg - Nancy Thern 1NT S= 3 90 28/24
Ragnar Carstam - Helene Carstam Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 Ö-1 D 50 24/28
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3 V-1 D 50 24/28
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 Ö-1 E 50 24/28
Sonja Christensson - Ulla Öberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5 N-1 E -100 16/36
Håkan Litsegård - Ulfur Arnason Britt Lindberg - Mona Andersson 4 N-1 E -100 16/36
Junot Delcomyn - Leif Karlsson Agneta Johansson - Lars Svensson 4 N-1 5 -100 16/36
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Ulla Wästberg - Hans Wästberg 5 N-1 3 -100 16/36
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 5 N-1 3 -100 16/36
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 V= E -140 10/42
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal 3NT S-2 8 -200 5/47
Henrik Swensson - Rogert Dalgart MajLis Tengblad - Margaretha Olsson 5 N-2 E -200 5/47
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Hans Antolin - Jan-Åke Roos 5 N-2 E -200 5/47
Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 5 N-2 E -200 5/47
Grete Derand - Susanne Ramel Göran Wennervall - Åke Jönsson 5D N-2 E -500 0/52