Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Öst giv
N-S i zon
Dkn4
107
K1062
K1098
976
ED53
E7
ED74
EK3
K864
kn843
kn6
10852
kn92
D95
532

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -450
 NT
N44244
S44244
Ö981189
V981189
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per Boberg - Kerstin Boberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 6 Ö-2 5 100 51/1
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Hans Antolin - Jan-Åke Roos 6 V-2 8 100 51/1
Jan Clementsson - Lars Becklén Grete Derand - Susanne Ramel 6 V-1 10 50 47/5
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 6 Ö-1 5 50 47/5
Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck Sonja Christensson - Ulla Öberg 2NT V= 2 -120 44/8
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Britt Lindberg - Mona Andersson 2 V+2 10 -170 40/12
Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal Anitha Lindgren - Marian Krook 3 Ö+1 2 -170 40/12
Rutger Persson - Claes Nilsson Ove Jönsson - Thore Lindström 2 V+2 8 -170 40/12
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Göran Wennervall - Åke Jönsson 3NT V= 8 -400 36/16
Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 V= 4 -420 23/29
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Henrik Swensson - Rogert Dalgart 4 Ö= 2 -420 23/29
Ragnar Carstam - Helene Carstam Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 4 Ö= 2 -420 23/29
Lena Goldberg - Teddy Wald Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 Ö= 2 -420 23/29
Göran Olsson - Karin Eresund Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm 4 Ö= 2 -420 23/29
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 V= 8 -420 23/29
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 4 Ö= 2 -420 23/29
Jan Schneider - Ester Schneider Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 V= 7 -420 23/29
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 Ö= 5 -420 23/29
Lars G Svensson - Greger Jonsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 Ö= 10 -420 23/29
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 V= D -420 23/29
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 Ö= 2 -420 23/29
Christer Ekberg - Lars V Andersson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö+1 5 -450 7/45
Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe MajLis Tengblad - Margaretha Olsson 4 Ö+1 5 -450 7/45
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Håkan Litsegård - Ulfur Arnason 4 Ö+1 5 -450 7/45
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 V+1 10 -450 7/45
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Junot Delcomyn - Leif Karlsson 5NT V= 8 -460 2/50
Bo Hedberg - Nancy Thern Agneta Johansson - Lars Svensson 4 Ö+2 K -480 0/52