Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Öst giv
ingen i zon
D1032
E93
KD9
653
kn764
K1084
kn8
E98
E5
65
107632
K1072
K98
Dkn72
E54
Dkn4

Optimalt kontrakt: 3NT S= 400
 NT
N67889
S67899
Ö66444
V66544
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe 3NT S+1 8 430 51/1
Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT S+1 4 430 51/1
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Ove Jönsson - Thore Lindström 3NT S= 8 400 48/4
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ragnar Carstam - Helene Carstam 1NT S+2 8 150 45/7
Jan Schneider - Ester Schneider Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2NT S+1 4 150 45/7
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 S+1 E 140 42/10
Anitha Lindgren - Marian Krook Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 2NT S= 4 120 36/16
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Rutger Persson - Claes Nilsson 2NT N= 2 120 36/16
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 2NT S= 6 120 36/16
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1NT S+1 Kn 120 36/16
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 1NT S+1 E 120 36/16
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Jan Clementsson - Lars Becklén 2 S= Kn 110 29/23
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Göran Olsson - Karin Eresund 2 S= E 110 29/23
Håkan Litsegård - Ulfur Arnason Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Pass   25/27
Grete Derand - Susanne Ramel Britt Lindberg - Mona Andersson Pass   25/27
Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck 2 S-1 Kn -50 15/37
Sonja Christensson - Ulla Öberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2NT S-1 Kn -50 15/37
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Lena Goldberg - Teddy Wald 3 S-1 6 -50 15/37
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Christer Ekberg - Lars V Andersson 3NT S-1 8 -50 15/37
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT S-1 8 -50 15/37
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Junot Delcomyn - Leif Karlsson 2 S-1 8 -50 15/37
Per Boberg - Kerstin Boberg Bengt Rylander - Terezia Lagerman 2NT S-1 4 -50 15/37
Lars G Svensson - Greger Jonsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT S-1 4 -50 15/37
MajLis Tengblad - Margaretha Olsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 S-2 Kn -100 3/49
Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal Göran Wennervall - Åke Jönsson 4 N-2 6 -100 3/49
Agneta Johansson - Lars Svensson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 N-2 2 -100 3/49
Bo Hedberg - Nancy Thern Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 2NT S-2 8 -100 3/49