Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Väst giv
N-S i zon
EDkn94
4
7643
1042
105
EDkn76
ED
ED75
K732
K1053
9
K986
86
982
Kkn10852
kn3

Optimalt kontrakt: 6NT V= -990
 NT
N17141
S17141
Ö12612812
V12612812
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Henrik Swensson - Rogert Dalgart 4 Ö-1 2 50 52/0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 Ö= 10 -420 50/2
Håkan Litsegård - Ulfur Arnason Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe 4 V+1 2 -450 40/12
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal 4 V+1 2 -450 40/12
Britt Lindberg - Mona Andersson MajLis Tengblad - Margaretha Olsson 4 V+1 7 -450 40/12
Junot Delcomyn - Leif Karlsson Ove Jönsson - Thore Lindström 4 V+1 2 -450 40/12
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Per Boberg - Kerstin Boberg 4 V+1 4 -450 40/12
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 V+1 4 -450 40/12
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 5 V= 4 -450 40/12
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Agneta Johansson - Lars Svensson 4 V+1 4 -450 40/12
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 V+1 E -450 40/12
Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5 V+1 4 -480 19/33
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 V+2 E -480 19/33
Sonja Christensson - Ulla Öberg Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 V+2 E -480 19/33
Christer Ekberg - Lars V Andersson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 V+2 4 -480 19/33
Ragnar Carstam - Helene Carstam Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 V+2 7 -480 19/33
Lena Goldberg - Teddy Wald Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck 4 V+2 7 -480 19/33
Göran Olsson - Karin Eresund Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 V+2 E -480 19/33
Jan Schneider - Ester Schneider Hans Antolin - Jan-Åke Roos 4 Ö+2 E -480 19/33
Lars G Svensson - Greger Jonsson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 V+2 E -480 19/33
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 5 V+1 E -480 19/33
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V+2 E -480 19/33
Bo Hedberg - Nancy Thern Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 5 V+1 E -480 19/33
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 6 V= 7 -980 3/49
Göran Wennervall - Åke Jönsson Jan Clementsson - Lars Becklén 6 V= 10 -980 3/49
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Grete Derand - Susanne Ramel 6 V= E -980 3/49
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm 6 V= E -980 3/49