Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.19

Nord giv
ingen i zon
98
E98
652
EK842
ED32
KD5
Kkn1043
9
107654
10643

Dkn53
Kkn
kn72
ED987
1076

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N77545
S77546
Ö66897
V66897
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Sven Grahn - Wiveca Lindström 1 V-2 E 100 52/0
Ragnar Carstam - Helene Carstam Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3 Ö-1 2 50 47/5
Jan Clementsson - Lars Becklén Grete Derand - Susanne Ramel 3 V-1 E 50 47/5
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 2 V-1 E 50 47/5
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Junot Delcomyn - Leif Karlsson 2 Ö-1 10 50 47/5
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Göran Wennervall - Åke Jönsson 3 N-2 10 -100 40/12
Jan Schneider - Ester Schneider Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2NT S-2 3 -100 40/12
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 S-2 9 -100 40/12
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Britt Lindberg - Mona Andersson 3 V= E -140 30/22
Christer Ekberg - Lars V Andersson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 Ö= E -140 30/22
Lena Goldberg - Teddy Wald Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 Ö= 6 -140 30/22
Göran Olsson - Karin Eresund Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm 3 Ö= E -140 30/22
Rutger Persson - Claes Nilsson Ove Jönsson - Thore Lindström 2 V+1 E -140 30/22
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3 Ö= 10 -140 30/22
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 2 V+1 E -140 30/22
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Hans Antolin - Jan-Åke Roos 2NT N-3 7 -150 22/30
Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 Ö+2 E -170 15/37
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Henrik Swensson - Rogert Dalgart 2 V+2 E -170 15/37
Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe MajLis Tengblad - Margaretha Olsson 3 V+1 E -170 15/37
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 Ö+2 6 -170 15/37
Per Boberg - Kerstin Boberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3 V+1 E -170 15/37
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 Ö+1 E -170 15/37
Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal Anitha Lindgren - Marian Krook 2 V+3 E -200 6/46
Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck Sonja Christensson - Ulla Öberg 4 N-4 6 -200 6/46
Bo Hedberg - Nancy Thern Agneta Johansson - Lars Svensson 3 Ö+2 E -200 6/46
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Håkan Litsegård - Ulfur Arnason 4 Ö= 10 -420 1/51
Lars G Svensson - Greger Jonsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 Ö= 8 -420 1/51