Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.17

Nord giv
Ö-V i zon
D53
E954
kn1098
108
EK8
K6
E754
KD75
kn9764
kn72
D3
kn63
102
D1083
K62
E942

Optimalt kontrakt: 2NTD N-1 -100
 NT
N57747
S57747
Ö76586
V76586
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Susanne Levin - Ulf Pernvi Hanna Lewandowski - Niusia Lichtman 2NT V-4 Kn 400 32.0/0.0
Ester Schneider - Ulla Öberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 V-2 8 200 29.0/3.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 3NT V-2 3 200 29.0/3.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2NT V-1 4 100 22.0/10.0
Karin Sjögren - Katarina Barnekow Karen Nielsen - Berit Linse 2 V-1 E 100 22.0/10.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 4 Ö-1 E 100 22.0/10.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Gunilla Wallin - Christian Söderlund 2NT V-1 Kn 100 22.0/10.0
Gunlis Åberg - Els-Mari Borgenhard Lisa Krautmeyer - Göran Krautmeyer 4 V-1 10 100 22.0/10.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Willy Landgren - Bibi Jönsson 2 S-1 K -50 16.0/16.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Sonja Lindblom - Britta-Lena Rundcrantz 1 V= Kn -70 12.0/20.0
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Yngve Jarl - Birgitta Forsström 1 V= E -70 12.0/20.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 1 V= Kn -70 12.0/20.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Klas Bellander - Jan Clementsson 1 V+1 Kn -90 7.0/25.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg 1 V+1 Kn -90 7.0/25.0
Lisbeth Nermar - Birgitta Nilsson Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 1NT V+1 4 -120 4.0/28.0
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Elsa Olsson - Birgit Hartman 2NT V+1 4 -150 2.0/30.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Erwin Wilhelm - Tommy Lööf 2NT V+2 4 -180 0.0/32.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson     - 16.0/-