Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.17

Väst giv
ingen i zon
kn62
EDkn752
32
75
ED9853
4
EK6
Kkn3
7
10986
Dkn109
8642
K104
K3
8754
ED109

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N43737
S44747
Ö99596
V99596
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erwin Wilhelm - Tommy Lööf Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3NT S= E 400 32.0/0.0
Hanna Lewandowski - Niusia Lichtman Rutger Persson - Lennart Lindahl 4 V-3 7 150 30.0/2.0
Susanne Levin - Ulf Pernvi Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3 V-2 7 100 27.0/5.0
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Karen Nielsen - Berit Linse 3 V-2 E 100 27.0/5.0
Gunlis Åberg - Els-Mari Borgenhard Elsa Olsson - Birgit Hartman 3 V-1 7 50 24.0/8.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Lisbeth Nermar - Birgitta Nilsson 3 N-1 7 -50 22.0/10.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 3 N-2 7 -100 19.0/13.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Hans Ryning - Gösta Wiik 3 N-2 7 -100 19.0/13.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2 V= 7 -110 15.0/17.0
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Karin Sjögren - Katarina Barnekow 2 V= 7 -110 15.0/17.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Klas Bellander - Jan Clementsson 3 V= 3 -140 10.0/22.0
Gunilla Wallin - Christian Söderlund Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 3 V= 7 -140 10.0/22.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 1 V+2 E -140 10.0/22.0
Ester Schneider - Ulla Öberg Sonja Lindblom - Britta-Lena Rundcrantz 4 N-3 7 -150 4.0/28.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg 4 N-3 7 -150 4.0/28.0
Lena Jeppsson - Iréne Carlsson Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 4 N-3 7 -150 4.0/28.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Lisa Krautmeyer - Göran Krautmeyer 3 V+1 5 -170 0.0/32.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin     - -/18.0