Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.17

Öst giv
N-S i zon
EK
E8543
E976
D6
kn64
KD62
8
EK752
1083
97
D10542
kn84
D9752
kn10
Kkn3
1093

Optimalt kontrakt: 3NT S= 600
 NT
N79889
S79889
Ö64443
V64443
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karen Nielsen - Berit Linse Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 2 V-4 E 200 32.0/0.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Sonja Lindblom - Britta-Lena Rundcrantz 3 V-3 K 150 29.0/3.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Willy Landgren - Bibi Jönsson 3 V-3 K 150 29.0/3.0
Klas Bellander - Jan Clementsson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 2 N+1 7 140 24.0/8.0
Karin Sjögren - Katarina Barnekow Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 2 N+1 Kn 140 24.0/8.0
Lena Jeppsson - Iréne Carlsson Lisa Krautmeyer - Göran Krautmeyer 3 N= Kn 140 24.0/8.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2 N= 4 110 19.0/13.0
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 2 S= K 110 19.0/13.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Hanna Lewandowski - Niusia Lichtman 2 N= 4 90 15.0/17.0
Elsa Olsson - Birgit Hartman Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn 2 N= 4 90 15.0/17.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Susanne Levin - Ulf Pernvi 1 N= 4 80 12.0/20.0
Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 V= K -90 10.0/22.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Erwin Wilhelm - Tommy Lööf 2 N-1 Kn -100 6.0/26.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Yngve Jarl - Birgitta Forsström 2 N-1 4 -100 6.0/26.0
Gunlis Åberg - Els-Mari Borgenhard Gunilla Wallin - Christian Söderlund 3 N-1 9 -100 6.0/26.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Hans Ryning - Gösta Wiik 4 N-2 Kn -200 2.0/30.0
Ester Schneider - Ulla Öberg Lisbeth Nermar - Birgitta Nilsson 4 N-3 4 -300 0.0/32.0
Göran Nyqvist - Sten Sjöström     - 18.4/-