Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.17

Väst giv
Ö-V i zon
E5
D3
K87652
Dkn2
Dkn1073
E86
E4
763
K9642
10952
103
94
8
Kkn74
Dkn9
EK1085

Optimalt kontrakt: 5 N= 400
 NT
N1111867
S1111867
Ö22572
V22572
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT N+1 10 430 32.0/0.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Hanna Lewandowski - Niusia Lichtman 5 N+1 10 420 29.0/3.0
Ester Schneider - Ulla Öberg Erwin Wilhelm - Tommy Lööf 5 N+1 2 420 29.0/3.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 5 N= 2 400 25.0/7.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Karen Nielsen - Berit Linse 5 S= E 400 25.0/7.0
Susanne Levin - Ulf Pernvi Klas Bellander - Jan Clementsson 3 N+3 2 170 21.0/11.0
Gunlis Åberg - Els-Mari Borgenhard Karin Sjögren - Katarina Barnekow 3 N+3 K 170 21.0/11.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 N+2 K 150 13.0/19.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 N+1 6 150 13.0/19.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Sonja Lindblom - Britta-Lena Rundcrantz 3 N+2 2 150 13.0/19.0
Elsa Olsson - Birgit Hartman Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3 S+2 D 150 13.0/19.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Göran Nyqvist - Sten Sjöström 3 S+2 E 150 13.0/19.0
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Lisa Krautmeyer - Göran Krautmeyer 3 N+2 K 150 13.0/19.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Lisbeth Nermar - Birgitta Nilsson 1 S+2 E 140 6.0/26.0
Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 2 V-1 K 100 4.0/28.0
Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg Rutger Persson - Lennart Lindahl 3NT N-2 2 -100 1.0/31.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Yngve Jarl - Birgitta Forsström 3NT N-2 4 -100 1.0/31.0
Gunilla Wallin - Christian Söderlund     - 15.5/-