Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.17

Syd giv
N-S i zon
D87543
kn5
kn5
K92
EK
10763
92
EDkn74
1096
ED982
ED107
3
kn2
K4
K8643
10865

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -980
 NT
N44163
S44163
Ö9912710
V9911710
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Lisbeth Nermar - Birgitta Nilsson 4 Ö-1 2 50 32.0/0.0
Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson Hans Ryning - Gösta Wiik 2 Ö+3 Kn -200 30.0/2.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Sonja Lindblom - Britta-Lena Rundcrantz 4 Ö= 2 -420 27.0/5.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Karen Nielsen - Berit Linse 4 Ö= 4 -420 27.0/5.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 Ö+1 2 -450 17.0/15.0
Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg Rutger Persson - Lennart Lindahl 4 Ö+1 3 -450 17.0/15.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 Ö+1 2 -450 17.0/15.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 4 Ö+1 Kn -450 17.0/15.0
Elsa Olsson - Birgit Hartman Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 Ö+1 3 -450 17.0/15.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Göran Nyqvist - Sten Sjöström 4 Ö+1 Kn -450 17.0/15.0
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Lisa Krautmeyer - Göran Krautmeyer 4 Ö+1 3 -450 17.0/15.0
Gunlis Åberg - Els-Mari Borgenhard Karin Sjögren - Katarina Barnekow 4 Ö+1 6 -450 17.0/15.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Hanna Lewandowski - Niusia Lichtman 4 Ö+2 4 -480 4.0/28.0
Susanne Levin - Ulf Pernvi Klas Bellander - Jan Clementsson 4 Ö+2 Kn -480 4.0/28.0
Ester Schneider - Ulla Öberg Erwin Wilhelm - Tommy Lööf 4 Ö+2 Kn -480 4.0/28.0
Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 4 Ö+2 6 -480 4.0/28.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Yngve Jarl - Birgitta Forsström 4 Ö+2 Kn -480 4.0/28.0
Gunilla Wallin - Christian Söderlund     - 15.5/-