Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-11-17

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.11.17

Nord giv
alla i zon
kn7643
E
85
E8732
D105
Dkn963
Ekn109
D
K98
87
D7432
K64
E2
K10542
K6
kn1095

Optimalt kontrakt: 4 S= 130
 NT
N94675
S104675
Ö39766
V39766
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunlis Åberg - Els-Mari Borgenhard Karen Nielsen - Berit Linse 1NT Ö-2 5 200 32.0/0.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Willy Landgren - Bibi Jönsson 3 S+1 5 130 28.0/4.0
Lisa Krautmeyer - Göran Krautmeyer Yngve Jarl - Birgitta Forsström 3 S+1 Kn 130 28.0/4.0
Lena Jeppsson - Iréne Carlsson Gunilla Wallin - Christian Söderlund 3 S+1 E 130 28.0/4.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Hanna Lewandowski - Niusia Lichtman 1NT Ö= 2 -90 24.0/8.0
Sonja Lindblom - Britta-Lena Rundcrantz Erwin Wilhelm - Tommy Lööf 3 S-1 D -100 21.0/11.0
Susanne Levin - Ulf Pernvi Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 S-1 E -100 21.0/11.0
Ester Schneider - Ulla Öberg Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg 3 V= 4 -110 15.0/17.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Lisbeth Nermar - Birgitta Nilsson 3 V= E -110 15.0/17.0
Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 2 V+1 6 -110 15.0/17.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Elsa Olsson - Birgit Hartman 2 Ö+1 2 -110 15.0/17.0
Karin Sjögren - Katarina Barnekow Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 1NT Ö+1 E -120 8.0/24.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson 1NT Ö+1 E -120 8.0/24.0
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Hans Ryning - Gösta Wiik 1NT Ö+1 E -120 8.0/24.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 1NT Ö+3 E -180 4.0/28.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Rutger Persson - Lennart Lindahl 3 N-3 7 -300 1.0/31.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Klas Bellander - Jan Clementsson 4 N-3 2 -300 1.0/31.0
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg     - 16.3/-